Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

VakıfBank Promosyona El Koyması

profile
21 Kasım 2022
1.907

VakıfBank maaş müşterisiyim. VakıfBank ödeyemediğim kredi borcunu tahsil etmek için icra yoluna başvurmuş ve ikinci sırada sırasını beklemektedir. Buna rağmen kanunları hiçe sayarak temmuz 2022 den bu zamana yatan toplam 1200 TL promosyon ve son olarak 27.000 TL olarak hesabıma yatan promosyona takipli müşteri tahsilatı adı altında herhangi bir icra dairesi müzekkeresi olmadan el koymuştur. El koyulan paranın nerede olduğu bilinmemekle beraber kesilen paranın icra dosyasına aktarılmadığı ve icra dosyasına faiz işlemeye devam ettiği tarafımca anlaşılmıştır.

Geçimlerini maaşla ya da ücretle sağlayan kimseleri korumak için kabul edilmiş olan İcra İflas Kanunu’nun 83/a maddesinde, borçlu ile alacaklının, hacizden önceki bir dönemde aslında haczedilmemesi gereken bir mal veya hakkın, haczedilebileceği konusunda yaptığı sözleşmesinin geçerli olmayacağı açıkça belirtilmiştir. Kanun maddesinde borçlunun, hacizden önce, gerçekte haczedilemeyecek olan mallarının ve haklarının haczine izin vermesi halinde bile, yani bir mallarının ve haklarının ileride alacaklı tarafından, haczedileceği bildirirse bile borçlunun bu beyanının iik m. 83/1a maddesi hükmüne aykırı olacağı için geçersiz olacağı ve hiçbir sonuç doğurmayacağı aşikardır.

T. C. Yargıtay 13. Hukuk Dairesi (Esas No:2013/28664 Karar No:2014/6794 Karar tarihi, 11.03.2014) nin icra varken ikinci bir kesinti yapılamayacağı ve blokenin konulamayacağını karara bağlamasına rağmen yasaya aykırı olarak keyfi uygulama yapılması İcra İflas Kanunu’na ve Yargıtay kararlarına göre suçtur. Anayasa’nın 38. Maddesine göre hiç kimseye sözleşmeden yükümlülüğü yerine getirmemekten dolayı özgürlüğünden alıkonulamaz. Maaş hesabıma banka tarafından müdahale edilmesi suçtur. VakıfBank hesabıma izinsiz müdahale etmektedir. Bu nedenlerle maaş hesabıma yatan promosyon ödemesinin maaş hesabıma geri iade edilmesini istiyorum. Aksi takdirde konuyu adli mercilere ve BDDK ® ya taşıyacağımın bilinmesini isterim.

VakıfBank Logo
21 Kasım 2022 11:18

Benzer Şikayetler

VakıfBank Maaş Hesabımdan Kesinti

profile
1 hafta önce
342

VakıfBank maaş müşterisiyim. 18.09.2023 tarihinde Debit Kart İade edilen parayı maaş hesabımda icra kesintisi olduğu halde VakıfBank şubesi rızam olmadan takipli müşteri tahsilatı yapmıştır. Yapılan bu tahsilatların nereye gittiğiyle ilgili bir bilgi yok artı iade olan paraya el kayamazsınız İcra if...

1

VakıfBank Yatırım Hesabı Bloke Mağduriyeti

profile
02 Haziran
169

VakıfBank kredi kartı gecikmesinden dolayı yatırım hesabıma bloke konuluyor müşteri temsilcisine diyorum ki paramı vermezseniz nasıl borcumu ödeyebilirim blokeyi kaldırın icra takibi başlatın gerekirse üzerimde malım mülküm var kanunlar işlesin neye dayanarak vermiyorsunuz Benim paramı cevap veremiy...

VakıfBank Sigorta Parası Yatmaması

profile
11 Mart
149

VakıfBank'a hem mail hem de telefon ile kayıt oluşturmama rağmen sigorta sorunum hala çözülmemiştir. Aşağıdaki takip numarası için çözüm gerekli. Bankamıza iletilen başvurunuz 6890711 takip numarası ile işleme alınmış ve değerlendirilmek üzere ilgili birime iletilmiştir. B016.

1 Yorum
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Deniz

Sorunun çözüldü mü

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
VakıfBank Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 5 dk 29 sn
Benzer Şikayet Yaz