14 Ekim 2016 #6688864

VakıfBank Onayım Olmadan Hesap Açılmış!

VakıfBank'tan kredi çekerken haberim olmadan nakit avans hesabımı açmışlar. Ben de kontrol etmeden maaş hesabım olduğunu sanıp alışverişlerde kart kullandım. Bir baktım eksi 2 000 olmuşum. Bana söyledikleri açıklama kredi çekince nakit avans hesabının mecburi açıldığı oldu. Eksi hesabı aktifleştirip daha çok harcama yapıp daha çok faiz kazanma yoluna gidiyorlar. Bunun hukuki bir temelinin olmadığını öğrendim. Kendi sözleşme kurallarında varsa dahi eksi 5 bin liralık hesabı kabul etmiyorum.


Ya tamamen kapatılmasını ya da mecburiyse bile en fazla kredi tutarım 700 TL'lik avans hesabının olmasını istiyorum. VakıfBank'tan defalarca kredi kullanmış ve her zaman düzenli ödemeler yapmış bir müşterisi olarak bu isteğim dikkate alınmazsa bundan sonraki kredileri de tercih etmeyeceğimi ve hem Cumhuriyet Başsavcılığına hem de Tüketici Hakem Heyetine başvuracağımı bildiririm.

Ceren 483 Okunma

Cevaplar

  • VakıfBank Temsilcisi14 Ekim 2016

    Bankamıza şikayetvar.com’dan iletmiş olduğunuz kaydınıza istinaden, Bankacılık kanunu gereği 3.şahıslar ile bilgi paylaşımı yapılamamakta olup, konu hakkında ilgili kişi tarafından talepte bulunulması halinde Bankamızca gerekli değerlendirmeler yapılacaktır. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ve taleplerinizi www.vakifbank.com.tr internet sitemizden iletebilirsiniz. VakıfBank

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön