23 Eylül 2013 #2026898

Vakıfbank Maaşıma Bloke Koymuş!

Vakıfbank'tan almakta olduğum ve tek gelirim olan maaşımda haciz bulunmaktadır. Söz konusu maaş üzerinde olan icra kesintisinden sonra hesaba yatırılıyor, Bu kesinti devam ederken maaşımın bir kısmının komple blokelendiğini öğrendim. Yatırıldıktan sonra 2. bir kesinti ve bloklama yasal olarak geçerli değil.


Maaş hesabının üzerine bloke konulmasının İİK'nun 83/2. maddesine açıkça aykırılık teşkil ettiğini ileri sürerek, maaş hesabım üzerine konulan blokenin kaldırılmasını blokelenen tutarın tarafına iadesini talep etmekteyim. Aynı durum 4. Temmuz 2013 tarihinde de yapılmıştı. Bunun 19. 9. 2013 tarihinde tekrarlanması beni gerçekten üzdü.

Yonca 122 Okunma

Cevaplar

  • Yonca10 Ekim 2013

    09.10.2013 tarihinde akşam üzeri müşteri hizmetlerinizle yaptığım görüşmede konu ile ilgili yeterli bir cevap alamadım ilgili personele tarafıma dönülmediğini söylediğimde işte şimdi cevap veriliyor diye tuhaf bir cevapla karşılaştım. Çözüm bulmak ve yardımcı olmak yerine bu tavır gerçekten üzücü oldu. Bankanızın hukuk bölümünün bu duruma ne dediğini sorduğumda bunu şubeyle konuşun denilip baştan savılmam da hoş olmadı gerçekten üzüldüm.Vakıfbankın sadece aracı olarak maaşımı verdiğini zaten maaşımda icra olduğunu belirttiğimde de ilgili icra müdürlüğüne benim başvurmam gerektiği bankanın ilgilenmediği belirtildi. Ama bloklama çalıştığım kurum üzerinden değil vakıfbank üzerinden yapılmıştır. Çalıştığım kuruma dair hiçbir bağlantı kurulmamıştır. Sözkonusu gerekli yazışmanın bankanın tarafından icra müdürlüğüne bildirilmesi konusunda gereğini rica ederim.

  • VakıfBank Temsilcisi23 Eylül 2013

    Müşterimizin talebi Bankamız sisteminde işleme alınmış olup, en kısa sürede Sorun Çözelim ekibimiz tarafından kendisine bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.vakifbank.com.tr internet sitemizdeki "Sorun Çözelim" bölümünden veya 0850 222 0 724 çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, VakıfBank Sorun Çözelim 0850 222 0 724 www.vakifbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön