15 Nisan 2016

Vakıfbank Maaşa Bloke Konması

Vakıfbank'tan almakta olduğum ve tek gelirim olan maaşımda haciz bulunmaktadır. Söz konusu maaş üzerinde olan icra kesintisinden sonra hesaba yatırılıyor, bu kesinti devam ederken maaşımın bir kısmının komple blokelendiğini öğrendim. Yatırıldıktan sonra 2. bir kesinti ve bloklama yasal olarak geçerli değil. Maaş hesabının üzerine bloke konulmasının İİK'nun 83/2. maddesine açıkça aykırılık teşkil ettiğini ileri sürerek, maaş hesabım üzerine konulan blokenin kaldırılmasını ve tutarın tarafına iadesini talep etmekteyim. Aynı durum 4. Temmuz 2013 tarihinde de yapılmıştı. Bunun 19. 9. 2013 tarihinde tekrarlandıktan sonra çözümlenmişti. Aynı durumun şu anda da tekrarlaması beni gerçekten üzdü.

Yonca 146 Okunma

Cevaplar

  • Yonca20 Nisan 2016

    Sayın yonca ekinci, bankamıza iletmiş olduğunuz bildiriminiz incelenmiştir. İcra Dairesinden gelen haciz talimatında 'maaş hariç 'ibaresi bulunmadıgından hesabınıza haciz/bloke işlemi yapılmıştır. İlgili durumun icra dairesi tarafından düzeltilmesi gerekmektedir. Bloke işlemi ile ilgili, ilgili kurum ile irtibata geçmenizi rica ederiz. Şeklinde şikayetime 18.04.2016 tarihinde cevap verilmiştir. Söz konusu işlem yapılırken bunun maaş hesabı olduğu hakkında karşı taraf bilgilendirilmiyor mu? Yasal olmadığı hakkında uyarılması gerekmektedir. Maaş hesabım sizin güvenliğiniz altında bulunmaktadır.

  • VakıfBank Temsilcisi15 Nisan 2016

    Sayın Müşterimiz, iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tarafınıza en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.vakifbank.com.tr internet sitemizdeki "Bize Ulaşın" bölümünden veya 0850 222 0 724 çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, VakıfBank Sorun Çözelim 0850 222 0 724 www.vakifbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön