09 Ekim
#12755625

VakıfBank Kredi Yapılandırması Yapmıyor

14 Mart 2018 'de VakıfBank'tan %1,15 faiz oranı ve 120 ay vade ile 105.000 TL konut kredisi kullandım. 30 Eylül'de ki Kamu Bankalar Birliği basın açıklamasından sonra kredimi 0,99 faiz oranıyla yapılandırmak amacıyla 07 Ekim 2019 tarihinde Bankanın Edirne Şubesine başvurdum. Diğer iki kamu bankasında erken kapatma cezası olarak uygulanan %1 orana rağmen tarafıma %2 erken kapatma cezası çıkarıldı. Bu miktarı hesabıma aktardım, tekrar vade kısaltma ve ödeme detayları doldurulduktan sonra son aşamada “Bu müşteri için yapılandırma yapılamaz” uyarısı aldık.


Nedenini görevli arkadaş bana krediyi çektikten sonra Tüketici Hakem Heyeti'ne gittiğim için olduğunu söyledi. Tarafıma isteğim dışı kullanmayacağım bir paketi (Full Paket) mecbur tutarak verdiler ve bir vatandaş olarak Anayasal hakkım olan şikayet hakkımı kullandığım için şu an kredi yapılandırmam yapılmayarak cezalandırılıyorum. Kaldı ki THH başvurumda reddedildi. Kontrol edildiğinde görüleceği üzere her ayın 20 sinde olan ödemeleri düzenli olarak 10 gün öncesinde ödedim.


Hala düzenli olarak bankanızın kredi kartını kullanıyorum harcama yaparken neden kara listeye alınmıyorum da yapılandırma yapılırken kara listeye alındım? Kamu sermayeli bir bankanın bütün müşterilerine eşit davranması gerekmektedir fakat tarafıma yapılan bu uygulama ötekileştirme ve ayrımcılıktan ibarettir. Bir an önce benim ve benim durumumda bulunan diğer kişilerin yapılandırmasının yapılmasını rica ederim.

Emre Emre 1.243 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Emre09 Ekim

    Sayın otomatik mesaj yönlendiren temsilci, şube tarafından yapılandırma yapılamadığından şikayet ediyorum zaten.

  • VakıfBank Temsilcisi09 Ekim

    Sayın Müşterimiz, kredi ve kredi yapılandırması ile ilgili tüm işlemler Şubelerimiz tarafından işleme alınmakta olup talebiniz hakkında size en yakın Şubemiz ile görüşmenizi rica ederiz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıkta yer alan Bize Yazın bölümünden, www.vakifbank.com.tr internet sitemizde yer alan Bize Ulaşın bölümünden, 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizden ve Şubelerimizden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla, VakıfBank Sorun Çözelim

Ziyaretçi Yorumları