05 Nisan 2013 #1725706

Vakıfbank Kredi Masraf Makbuzu 80 TL!

Vakıfbank Ankara şubesinden 2007 yılında refinansman kredi kullanmıştım. kredi masraf iadelerinin çok konuşulduğu şu günlerde kaç lira masraf kesildiğine dair makbuz almak için 04.02.2013 günü şubeye gittim. Kredimden 440 TL civarı masraf kesildiğini söylediler. bunun dökümünü istediğimde bende 80 TL. makbuz ücreti istediler.


Tam 80 tl bir makbuza.Koskoca Vakıfbank müşterilerini yıldırmak için böyle küçük hesapların peşinde koşması gerçekten çok üzücü.birkaç bankadan da bu makbuzu aldık.hiç bu kadar yüksek bir meblağ isteyen olmadı. Vakıfbankın reklam logosunda "Burası sizin yeriniz" diyor. acaba o logodaki "siz" kim oluyor.bizim olmadığımız kesinde.

İlker 98 Okunma

Cevaplar

  • İlker08 Mayıs 2013

    vakıfbank aramaya bile tenezzül etmeyip sadece tarafıma gelen kopyala yapıştır türü çözüm mailini aynen yayınlıyorum.zaten çözüm falan yok parayı ödemem gerektiğini şubedeki bayanın söylediği kelimelerin biraz daha süslü ve boyalı bir şekilde anlatmışlar. lütfen okuyun ve sorunuma nasıl çözüm bulduklarını (yani bulamadıklarını) herkes görsün.diğer bankaların sadece bir tuşla hallettiği makbuzu koskoca vakıfbank bir personel görevlendiriyormuş ve bu personelin maliyeti makbuz başına 80 tl miş.Buyrun okuyun şimdiden iyi eğlenceler; "Müşteri memnuniyetini, hizmet politikasının en temel ilkesi olarak benimseyen Bankamız, müşterilerine en iyi hizmeti vermek gayesiyle hareket etmekte ve bu konuda gerekli hassasiyeti göstermektedir. Bankamız da siz değerli müşterilerine sunduğu hizmetler karşılığında bankacılık kuralları doğrultusunda ücret ve komisyon almaktadır. Kanuni hükümler çerçevesinde belirlenmiş ve tahsil olunacak masraf tutarlarını içeren masraf ve komisyon tarifemiz, Türkiye Bankalar Birliği’nin kararı gereği ve 4077 sayılı Tüketicinin korunması hakkında Kanuna uygun olarak, Şubelerimizce ilan yolu ile müşterilerimize duyurulmaktadır. Ayrıca Bankacılık Hizmetlerinden alınan ücret ve masraflar hakkında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 06.01.2011 tarih ve 2011/1 sayılı Genelgesi uyarınca, BDDK’nın web sayfasında (http://ebulten.bddk.org.tr/TuketiciVerileri/Default.aspx ) ve Bankamız web sayfasında (http://www.vakifbank.com.tr ) güncel olarak bilgi verilmektedir. Bankamızdan son on yılda kullanılan kredilerinize ait evrak örneklerinin temini için yapılması gereken arşiv araştırması yoğun operasyonel iş yüküne sebebiyet vermekte ve bu çalışma için özel personel tahsisi gerekmektedir. Bu ve benzer taleplerde Bankamıza müracaat eden müşterilerimizden Bankamızın iç mevzuatı uyarınca her bir müşteri için 75.-TL+BSMV “Bireysel Kredi Araştırmaları ve İnceleme Ücreti” ve dekont talep edilmesi halinde işlem tarihi üzerinden bir yıldan kısa bir süre geçmesi durumunda dekont başına 5.-TL+BSMV, bir yıldan uzun bir süre geçmesi durumunda ise dekont başına 25.-TL+BSMV tahsil edilmekte olup, söz konusu ücretlerin ödenmesi durumunda talep etmiş olduğunuz evraklar tarafınıza teslim edilebilecektir."falanlar filanlar vesaire vesaire... Evet çözüm ortada 80 tl yoksa makbuzda yok.Teşekkürler vakıfbank.

  • VakıfBank Temsilcisi05 Nisan 2013

    Müşterimizin talebi Bankamız sisteminde işleme alınmıştır. En kısa sürede Sorun Çözelim ekibimiz tarafından kendisine geri dönülecektir. Bankamıza iletmiş olduğunuz bildirimlerinizin durumunu 444 0 724 telefon bankacılığımızdan takip edebilirsiniz. Saygılarımızla, VAKIFBANK Sorun Çözelim

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön