VakıfBank Kredi Kartımdan Bilgim Dışında Turkcell Ivr Fatura Ödeme İşlemi

Mustafa Mustafa23 Ekim 12:13

23.10.2020 tarihinde (Bugün) telefonuma saat 7.25’te şöyle bir mesaj gelmiş.

“4090******** numaralı VakıfBank kartınızla Turkcell IVR fatura ode de 61.90 TL tutarında şifresiz sanal işlem yapılmıştır. 0850********24 B016”

VakıfBank mobil uygulamasından kontrol ettiğimde provizyonda bekleyen işlemlerde bu işlemi gördüm.

VakıfBank’ı aradım sadece kartımı kapattılar. İşlemin hangi numara için yapıldığını tespit etme konusunda yardımcı olamadılar ve Turkcell’i aramamı tavsiye ettiler.

Turkcell Müşteri Hizmetlerini aradığımda Hakan isimli bir temsilci ile görüştüm. Kendisi bayağı uğraştı ama sonuç alamadı. Tutarı ve kredi kartı numarasını vereyim işlemleri tarayıp hangi numara için fatura ödemesi yapılmış bulun dedim ama “Bizim ekranlardan bu tarz bir tarama yapamıyoruz.” dedi.

O an için sadece üzerime kayıtlı tüm numaralar için fatura kontrolü yapılabildi. Halbuki benim tüm otomatik ödeme talimatlarım başka bir bankada ve VakıfBank’ta bir tane bile otomatik ödeme talimatım yok ve dahası işlem Turkcell Sesli Yanıt Sistemi (IVR) üzerinden yapılmış. Ama sağ olsun yinede dakikalarca emek verip araştırdı.

Son olarak sonuç alamamakla beraber sadece beyanla dosyada açamadığını ve Dijital Operatör uygulamasından dekont ile şikayet oluşturmam gerektiğini söyledi. Halbuki kredi kartı işlemleri için dekont oluşturulamıyor. Sadece ekran görüntüsü veya ekstreden bu işlemi belgeleyebilirim.

Benim isteğim bu tutarın iadesi ile birlikte bu işlemin kim veya kimler tarafından yapıldığının tespiti. Yanlarına kar kalmasın.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Mustafa 1 ay önce

Bana hala dönüş yapan olmadı.

VakıfBank Logo VakıfBank 23 Ekim 12:13

Sayın Müşterimiz, ilettiğiniz başvurunuz Bankamızın inceleme ekiplerine iletilmiştir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıkta yer alan Bize Yazın bölümünden, www.vakifbank.com.tr internet sitemizde yer alan Bize Ulaşın bölümünden, 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizden ve Şubelerimizden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla. VakıfBank Sorun Çözelim

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler