VakıfBank Kredi Kartı Kart Aidatı Adı Altında Para Alıyor

İskender İskender19 Ekim 12:30

"Yıllık Kart Aidatı" adı altında borç yansıtılmıştır ve kartımdan kesim yapılmıştır. İvedilikle iadesini talep ediyorum.

4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksızlık söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmıştır.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme, 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde kesilen yıllık kartlarımın ücretlerinin iptalini ve tarafıma iadesinin yapılmasını istiyorum. Aksi takdirde bütün yasal haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağımı kesin ve net bir şekilde bildiririm. Kredi kartımdan kesilen 139 TL yıllık üyelik ücretlerinin en kısa süre içerisinde iptalini ve iadesini talep ediyorum. 

Müşteri hizmetlerini aradığımda bana kart aidatının ödenmesi ve 2 yıl boyunca kart aidatı alınmayacağı veya 3 ay boyunca 500 TL harcama yapılması ve 1 yıl iptal edilmemesi halinde kart aidatı ücretinin geri ödeneceği belirtilmiştir. Benim malı durumum bankayı ilgilendirmez. Bana sunulan seçeneklerle insanları zorla borca sokmaya çalışmayın. Bu yapılan kanuna aykırı bir haksızlıktır. 

  • - Görüntüleme

Cevaplar

VakıfBank Logo VakıfBank 19 Ekim 12:30

Sayın Müşterimiz, ilettiğiniz başvurunuz Bankamızın inceleme ekiplerine iletilmiştir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıkta yer alan Bize Yazın bölümünden, www.vakifbank.com.tr internet sitemizde yer alan Bize Ulaşın bölümünden, 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizden ve Şubelerimizden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla. VakıfBank Sorun Çözelim

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler