06 Haziran
Yorum Yap
#10526069

VakıfBank Konut Kredisi Kesintileri Masrafları!

Konut kredisi faizleri 0,98’e düşmeden 2 gün önce krediye başvuru yaptım ve tüm masraflar 3700-3800 TL civarında çıkıyorken, krediyi 0,98’e çektiğimde 6800 TL gibi masraf çıkardılar. Maaş müşterisi olduğum için VakıfBank'tan konut kredisi kullandım. Diğer bankalar dosya, ipotek, hayat sigortası, ekspertiz masrafı ve DASK yaparken VakıfBank hiç adını duymadığımız kesintiler yaptı. Ziraat ve H***'a 0,98 den başvuru yaptım 3500 TL civarında masraf çıkardılar ama ev sahibinin acil nakide ihtiyacı olduğu için işlemler vakıfta hazır olduğu için mecburen vakıftan kredi kullandım. Anlam veremediğim ücretler; ferdi kaza sigorta 300 TL, hayat sigortası 2.179 TL, kredi tahsis ücreti 1.060 TL zeyil taksit kayıt tip istihsal diye poliçe 149.00 TL full paket ücreti masraf ve komisyon tutarı 1.587.60 TL bunlar nedir anlam veremedim.

Yakup 1.155 Okunma

Cevaplar

  • Yakup06 Haziran

    Ev sahibinin acil nakide ihtiyacı olmasaydı vakıf bankasından kredi kullanmayıp, Ziraat bankasından ya da Halk Bankası'ndan kullanacaktım. Diğer bankalarda 3500 TL gibi bir masraf çıkıyorken VakıfBank iki katı ücreti neden alıyor. Bu sürede 3 arkadaşım konut kredisi kullanacaktı sakın VakıfBank'tan çekmeyin dedim. Hem de vakıfta maaş müşterisi oldukları halde Halk Bankası'ndan konut kredisi çektiler. Bundan sonra vakıfbankası ile olan tüm bağımı kopardım. Ailem dahil olmak üzere tüm kredi kartlarımızı ve hesaplarımızı kapatıyoruz. Eşimin maaş müşteri olduğu Ziraat bankasıyla çalışcam. Vakıfta sadece maaş hesabım kalacak o da mecburen.

  • VakıfBank Temsilcisi06 Haziran

    Sayın Müşterimiz, ilettiğiniz başvurunuz Bankamızın inceleme ekiplerine iletilmiştir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi www.vakifbank.com.tr internet sitemizde yer alan Bize Ulaşın bölümünden, Twitter @VakifBankDestek hesabımızdan, Facebook VakifBank sayfamızdan veya 0850 222 0 724 Çağrı Merkezimizden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla. VakıfBank Sorun Çözelim

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler