Toplam çözüm sayısı
..
VakıfBank ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

VakıfBank Kesinti Yapmayacaklarını Söyleyip Kesinti Yapıyorlar

5.321görüntüleme
Seyhan
Seyhan 22 Ekim 2020 17:41
VakıfBank Kesinti Yapmayacaklarını Söyleyip Kesinti Yapıyorlar

Ağustos ayında VakıfBank çağrı merkezi ile görüşerek yurt dışından döviz hesabına para yatırılırken herhangi bir ücret kesintisi olmayacağına dair bilgilendirme alarak dolar hesabı açtım. Yurt dışı firma için çalıştığım için maaşım dolar üzerinden hesabıma yatırılacağını görüşme sırasında belirtmiştim. Kesinti olmaması hakkında kesin konuşulmasına rağmen, hesabıma yatırılan her maaşım hesabıma yatmadan önce 15.75 USD hem eksik yatıyor hem de yatırıldıktan sonra 15.75 USD Masraf tahsilatı adı altında kesiliyor. Gönderici karşılaşacağı bütün ödemeleri kendisinin ödeyeceği bir şekilde gönderim yapıyor zaten, banka talep ederse bu belgeyi de gösterebilirim. Bu kesintilerin kaynağı nedir bilgilendirme yok!

İlk kesintiden sonra çağrı merkezini tekrar aradığımda bana yanlış bilgi verildiğini ve kesinti olacağı söylendi. Bunun üzerine önceki görüşmem için şikayet oluşturdum. Ancak şikayetime yanıt olarak, ilk görüşmemde yanlış bilgilendirme yapılmadığı, kesinti yapmadıkları belirtildi, fotoğrafta görebilirsiniz. Şubem ile görüştüğümde hesap numaramın eksik girildiği, düzeltildiği takdirde kesinti olmayacağı söylendi. Bunun üzerine hesap numaram düzeltildikten sonra da hesabımdan para kesilmeye devam edildi. Bunu da fotoğraftan görebilirsiniz. Çağrı merkezi numarasından bankaya ulaşamıyorum. Verilen bilgiler dahilinde bu yanlışın bir an önce düzeltilmesini ve ücretlerin iade edilmesini talep ediyorum. Kesintiye devam edilecekse de bilgilendirilmesini istiyorum.

VakıfBank Logo
VakıfBank22 Ekim 2020 17:41

Sayın Müşterimiz, ilettiğiniz başvurunuz Bankamızın inceleme ekiplerine iletilmiştir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıkta yer alan Bize Yazın bölümünden, www.vakifbank.com.tr internet sitemizde yer alan Bize Ulaşın bölümünden, 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizden ve Şubelerimizden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla. VakıfBank Sorun Çözelim

1 Yorum

Seyhan
Seyhan25 Aralık 2020 12:31
 

Konu ile ilgili bilgilendirmede yaptıkları yanlışları kabul edip, düzeltmeseler bile kibarca af dilemeleri ya da iyi niyetli tavır göstermeleri gerekirken, bambaşka konuda açıklamalar yaparak geçiştirme maili atarak dönüş yaptılar.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler