VakıfBank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Mehmet Mehmet21 Kasım 2020 13:43

 Bildiğiniz gibi kentsel dönüşümün aktif olarak faaliyet gösterdiği bir dönemdeyiz. İstanbul Pendik'te bulunan ve içinde ikamet etmekte olduğumuz binamız günümüz itibariyle 47 yaşında. Maalesef en ufak şiddette bir deprem riskinde dahi yıkıcı zarar görmesi söz konusu. Binada bulunan 20 daire sakinin tamamının binayı kentsel dönüşüme sokarak yenilemek için rızası ve niyeti bulunuyor. Ancak, müteahhit firmalarla yapılan görüşmeler sonrasında ortaya çıkacak ödeme için ödeme zorluğu çekmekte sakinler için devlet tarafından tanınan hak olan kentsel dönüşüm kredisinden faydalanmak istiyoruz. 

Konuyla ilgili gittiğimiz tüm kamu bankaları şubelerinden asla net bir yanıt alamıyoruz. Süreci nasıl işleteceğimiz konusunda, kimlerin bu krediyi kullanabileceği konusunda yardım göremiyoruz. Yardım görmek bir Yana bu sürecin ölü olarak doğduğu ve işletilmesi çok zor bir süreç olduğu belirtilerek vazgeçirtiliyoruz. Kentsel dönüşüm kredisinden yararlanamadığımız takdirde binayı yaptırmamız maalesef mümkün görünmüyor. Hal böyleyken kaçınılmaz son bir hayli yıkıcı olacak. Bu konuda acil yardım ve desteklerinizi görmek istiyoruz.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

VakıfBank Logo VakıfBank 21 Kasım 2020 13:44

Sayın Müşterimiz, ilettiğiniz başvurunuz Bankamızın inceleme ekiplerine iletilmiştir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıkta yer alan Bize Yazın bölümünden, www.vakifbank.com.tr internet sitemizde yer alan Bize Ulaşın bölümünden, 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizden ve Şubelerimizden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla. VakıfBank Sorun Çözelim

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler