sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Vakıfbank Kartımla Ortak Atm Para Yatırdım Parayı Yuttu

Gülşah Gülşah29 Ekim 02:05

Bu başlığı yazmak için yaklaşık bir ay kadar bekledim lakin, bize başka çare bırakmadılar. Herkesin bildiği üzere bu ülkede insan gibi işini halletmeye çalıştıkça hayattan soğuyorsun ve bizi de soğutmuş bulundular. Bu girdiyi ise bu iş bilmez banka ve çalışanlarıyla bizim gibi muhatap olmak zorunda kalmamanız için girmekteyim.

30 Eylül 2020 günü saat 22:30 civarı PTT ortak ATM’sine VakıfBank hesabına para yatırmak üzere kız arkadaşımla gittik. Tamı tamına 1950 TL'lik parayı hazneye koyduktan sonra ATM parayı yuttu ve yaklaşık 5 dakika sonra kartı geri verdi ve parayı hesaba geçmedi. Biz de bunun üzerine PTT müşteri hizmetlerini arayıp bilgi aldık ve bize kendi bankamızla yani VakıfBank'la iletişime geçmemizi, bu tarz durumlara onların baktığını söylediler.

Sonrasında VakıfBank müşteri hizmetlerini aradık ve ilk çıkan iş bilmez çalışan bize paramızı yutan ATM'nin ATM numarasını PTT müşteri hizmetlerinden almamız gerektiğini daha sonra işlemimizi halledebileceklerini söyledi. Tabi bunun tamamen yalan olduğunu ve PTT müşteri temsilciliğini arayıp bu bilgiyi onlardan talep ettiğimizde öğrendik. Daha sonra tekrar VakıfBank müşteri hizmetlerini arayıp tekrardan şikayet talebi oluşturmaya çalıştık ve bu kez konu hakkında biraz daha bilgili bir çalışan, ATM numarasına gerek olmadığını belirterek sonunda şikayet kaydımızı oluşturdu ve bu tarz işlemlerin 15-20 gün kadar sürebileceğini belirtti. Tabi bütün bu çağrı merkezlerine bağlanma sürelerinin minimum 15 dakika sürdüğünü de hepiniz benden daha iyi bilirsiniz.

Olaydan sonra takip eden günlerde birkaç kez o paraya ihtiyacımız olduğunu ve düşük bir miktar olmadığını belirterek VakıfBank çağrı merkezine şikayetimizi tekrar bildirerek süreci de takip ettik hatta parayı yutan PTT şubesine gidip durum bilgisi de edindik lakin buraya yazdığımdan da anlayacağınız üzere olayın üzerinden 1 ay geçmesine rağmen hala para iadesi yapılmadı. Para iadesini geçtik, dün arayıp dava edeceğimizi ve her yere şikayet edeceğimizi belirtmemize rağmen sabah saatlerinde attıkları “işleminiz devam ediyor” minvalinde bir mesajla hala işi savsaklamayı seçtiler.

Ben burada o paraya hasta bir yakınıma ilaç almak için veyahut çok önemli bir ödemenin taksiti için ya da kira ödemesi için ihtiyaç duyabilirdim ki zaten çalışmıyoruz daha yeni mezunuz mağdur olduk az para mı?

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 5Yorum
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Gülşah 4 hafta önce

Bugün 2 Kasım sorun çözülmedi.

profile-icon Gülşah 4 hafta önce

Bugün 1 Kasım hala sorun çözülmedi.

profile-icon Gülşah 30 Ekim 10:40

PTT merkez şubesine mail attığınızı söylemiştiniz hala atılmamış PTT ye ulaştım bu konuyu da dilekçeme ekledim teşekkürler.

profile-icon Gülşah 30 Ekim 00:52

500 küsur kişi bu yazdığımı gördü lütfen bu bankayla ve PTT ile mecbur olmadıkça muhatap olmayın herkese söylüyorum buradan.

profile-icon Gülşah 29 Ekim 02:21

Detaylı olarak hangi ATM o bile şikayetimde belirtmedim kişisel verilerden dolayı sen neyin incelemesini aldın? İnsanları kandırıp hırsızlık yapmayı bırakın da paralarını yatırın. Türkiye cumhuriyeti devletine yakışır dürüst bir banka olun devlet bankasıysanız ona göre davranın.

profile-icon Gülşah 29 Ekim 02:18

Ayrıca ne ara bu yazdığımı okudunda cevap yazdın o parayı yarın yatır ben inceleme ekibi bilmem 1 aydır zaten bekliyoruz yarın o para yatacak 30 ekimde 1950 TL yi hesabımda görmezsem yasal faiziyle birlikte dava açacağım öğrenci halimle mağdur oldum aileden uzakta sizin yüzünüzden.

profile-icon Gülşah 29 Ekim 02:10

Paramı istiyorum. Kız arkadaşımın ad soyadı ile bilgileri güncelledim. Lütfen onun VakıfBank hesabına orasını yatırın.

profile-icon Gülşah 29 Ekim 02:07

Başvuru zaten iletildiğini bizde biliyoruz bugünde kıza arkadaşıma mesaj atmışsınız onun hesabıydı zaten 1aydır yatmıyor bu para 1 ay oldu.

VakıfBank Logo VakıfBank 29 Ekim 02:05

Sayın Müşterimiz, ilettiğiniz başvurunuz Bankamızın inceleme ekiplerine iletilmiştir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıkta yer alan Bize Yazın bölümünden, www.vakifbank.com.tr internet sitemizde yer alan Bize Ulaşın bölümünden, 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizden ve Şubelerimizden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla. VakıfBank Sorun Çözelim

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Ozan 3 hafta önce  

  Aldınız mı paranızı

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Gülşah 3 hafta önce  

  Hayır

 • profile-icon Gülşah 29 Ekim 23:42  

  Dava dilekçesini hazırladım yarın gidip vereceğim sizde hukuki yollardan hakkınızı arayınız Allah'ın izniyle inşallah olumlu neticelerle sonuçlanacaktır

 • profile-icon Sadettin 29 Ekim 18:59  

  Ben de benzer bir sıkıntı içerisindeyim. 16.10.2020 de Ziraat Bankası ATM sinden vaķıfbank kartımla 1000 TL para çekmek istedim. Kartımı yuttu para hesaptan kesildi ama ATM parayı vermedi. ATM Ziraat'in ama hiç ilgi göstermedi vakıf da şikayet aldı.

 • profile-icon Serhat 29 Ekim 13:08  

  Geçmiş olsun. Benimde aynı sorun. Bugün tam tamına 90. Gün ve hala param gelmedi. Paramızla rezil oluyoruz resmen. Nerede VakıfBank görsem içimden onları çok sevdiğimi soyluyorun

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler