Deprem destek listelerine hızlı erişin!
VakıfBank ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Sadık sonuçtan çok memnun

  • profile
1 Destekçi
  3 Yorum

VakıfBank İzinsiz Kredi Kartı Kullanımı Ve SarıPanjur Konut Sigortası

3.298
Sadık
Sadık 19 Ocak 21:17
Çözüldü

Kredi kartımdan "iznimiz ve bilgimiz olmadan" Sarı Panjur Konut Paket Sigortası 378073178 numaralı Poliçesinin Prim Ödemesi 1.722,13 TL tutarında ödeme yapılmıştır. VakıfBank’a ait https://www.saripanjur.com.tr resmi internet sitesinden yaptığım araştırmada “Bankamızdan kullanacağınız konut kredisi için hayat sigortası, konut paket ve DASK ® ® ® ® sigortaları düzenlenebilir. Kredi kullanan kişiye talep etmesi halinde konut paket sigortası yaptırılabilir ve her yıl yenilenir. Konutlar veya sağlanan kredi ile yapılan meskenler zorunlu deprem sigortasına (DASK) tabidir. Sigortanın yenilenmesi kredi kullananın sorumluluğundadır. Kredi kullanan kişiye talep etmesi halinde hayat sigortası yaptırılabilir.” denilmektedir. Yani DASK dışında ki tüm sigortaların kredi kullanan kişinin talep etmesi halinde yapılacağı belirtilmektedir. Buna rağmen Kredi kartımızdan onayımız ve iznimiz olmadan Sarı Panjur Konut Sigortası kesilmiştir. Ayrıca Sigorta özel klozunda da “Sigortacının sigorta poliçesini vade bitiminde yenileme zorunluluğu yoktur.” İfadesi yer almaktadır. Bu işlemin iptalini ve kesilen tutarın tarafımıza iadesinin sağlanmasını istiyoruz.

VakıfBank Logo
VakıfBank19 Ocak 21:17
  • profile
1 Destekçi
  3 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
14
2 gün önce

VakıfBank Usulsüz Ev Kredisi Kesintisi

VakıfBank'dan ev kredisi kullanmıştım fakat evin satışını yaptım daha sonrasında gene DASK ve Sarı Panjur diye paket kesilmiş, bana sormadan kapatılan krediden bile hala para kesiyorlar bu kadar mağdur edilmez artık, İzmir Çankaya VakıfBank şubesinde kullandım.

profile
607
4 gün önce

VakıfBank Sarı Panjur Afet Ödemesi 14.000TL

Sarı Panjur depremde yıkılan eve 14.000TL ödedi. Ev için çektiğimiz 450.000 krediye sari panjurdan yapılan ödeme bu. Bu şikayeti başkaları bizim gibi hayal kırıklığına uğramasın diye yazıyorum. 10 yılda bizden 7.500TL alacaktı ve afetlerde yaptığı ödeme 14.000TL. Zorla yaptırılması da ayrı çabası.....

profile
1.042
5 gün önce

VakıfBank Konut Kredisi Hayat Sigortası

2021 yılında VakıfBank Manisa şubesinden çekmiş olduğum 61087396 numaralı konut kredisi adına 337435662 numaralı Sarı Panjur hayat sigortası hesabımdan 1764 TL kesildi şubeye iptali için dilekçe vermeme rağmen iadesi gerçekleşmedi dilekçe hakkında da geri dönüş sağlanılmadı.

VakıfBank Konut Kredisi Hayat Sigortası
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

3 Yorum

Recep
Recep
 

Banada bu konuda bir yardımcı olursanız sevinirim

Recep
Recep
 

Hocam iyi akşamlar halledebildinizmi bizde de aynı sorun varda

Recep
Recep
 

Herhangi bir gelişme oldu mu? Aynı durum bizde de var