VakıfBank ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Perihan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

VakıfBank İptal Olan Kredi Kartı Ücretini İstiyor!

926görüntüleme
Perihan
Perihan 25 Kasım 2020 19:54

VakıfBank'a ait sonu 7261 ile biten kartımı müşteri temsilcisiyle görüşüp iptal etmek istediğimi ve kart aidatını ödemek istemediğimi ilettim. Müşteri temsilciniz bana aidatsız farklı bir kart teklifinde bulundu. Kabul ettim. Kart geldi fakat iptal ettirdiğim kartın ücretini öyle ya da böyle silinmeyeceğini söylemedi. Madem ben bu ücreti ödeyecektim neden iptal ettiniz veya bilgilendirme yapmadınız? İşinize gelince bir paragraf yazıyı okuyorsunuz ama. Kullanamayacağım (iptal ettiğim) bir karta aidat ücreti ödemeyeceğim. Yolladığınız kart hiçbir özelliği olmayan düz bir kart, temsilciniz 139 TL'ye karşılık kartı yolladığınızı söyler gibi bir dille görüşme yapıyor. Kart iptal oldu ücreti iptal edemem diyor açık açık. Kart iptal olduysa ücreti niye iptal etmiyorsunuz? Kredi kartı ekstrelerime bakarsanız zaten kartı kullanmadığımı görürsünüz. Bu pandemi döneminde insanlar yiyecek ekmek bulamazken yaptığınız iş mi? Aşağıda da belirttiğim gibi eğer bu ücret iptal edilmez ise ister 1 ister 139 lira olsun sizde tek kuruşumu bırakmayarak, şikayet edebileceğim neresi varsa gideceğim bu işinde peşini bırakmayacağım.

Bankanıza ait kullanmakta olduğum sonu 7261 ile biten kredi kartımdan 12/11/2020 tarihinde kesilmiş olan 139 TL kart ücretinin iadesini talep ediyorum. VakıfBank’a ait kredi kartımın aidatının iptalini/iadesini istiyorum.

4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme,13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde kartımdan kesilen ücretin iptal edilip tarafıma iadesini istiyorum.

VakıfBank Logo
VakıfBank25 Kasım 2020 19:54

Sayın Müşterimiz, ilettiğiniz başvurunuz Bankamızın inceleme ekiplerine iletilmiştir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıkta yer alan Bize Yazın bölümünden, www.vakifbank.com.tr internet sitemizde yer alan Bize Ulaşın bölümünden, 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizden ve Şubelerimizden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla. VakıfBank Sorun Çözelim

  • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Durmuş
Durmuş3 hafta önce
 

Ah ah VakıfBank yaktın bizi

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler