Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
VakıfBank ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Çetin sonucu yetersiz buldu

tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız boş yıldız

VakıfBank İcranın Borcunu Ödediğim Halde İcranın Kapatılmaması

2.623
Çetin
Çetin 28 Eylül 14:20

VakıfBank'ta kredi kartı borcumu ödediğim halde avukat h**y**halen icra dosyamı kapatmıyor. Dosya harcımı da kendim yatırdım lütfen gereğinin yapılmasını istiyorum ve avukatlık bürosunu aramama rağmen kimse telefonlara cevap vermiyor borcu ödeyelim 8, 9 ay geçmesine rağmen halen e-Devlet icra dosyası açık görünüyor.

Gelişme
Gelişme

2 hafta önce

Bireysel bankacılık ve sicil affı kanunu dahilinde 07.10.2022 de yürürlüğe giren kanun ile madde tarihli ve 5411 sayılı kanunun 1. Maddesi uyarınca karşılıksız çek ve protestolu senetler ile kredi ve kredi kartları borçlarına ilişkin kayıtların dikkate alınmaması hakkında kanuna aşağıdaki geçici madde ilave edilmiştir. “geçici madde 3 - (1) anapara ve/veya taksit ödeme tarihi 01/ 10/2022den önce olup da; kullandığı nakdî ve gayri nakdî kredilerinin anapara, faiz ve/veya ferilerine ilişkin demelerini aksatan gerçek ve tüzel kişilerin, ticari faaliyette bulunan ve bulunmayan gerçek kişilerin ve kredi müşterilerinin karşılıksız çıkan çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı ve diğer kredi borçlarına ilişkin 5411 sayılı kanunun ek 1. Maddesi hükmü uyarınca kurulan Türkiye Bankalar Birliği ® ® ® kredi risk merkezi nezdinde tutulan kayıtları, söz konusu borçların ödenmesi geciken kısmının 01/07/2023'e kadar tamamının ödenmesi veya yeniden yapılandırılması halinde, bu kişilerle yapılan finansal işlemlerde kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlar tarafından dikkate alınmaz. (2) kredi kuruluşları ve finansal kuruluşların birinci fıkra hükmü uyarınca mevcut kredileri yeniden yapılandırması veya yeni kredi kullandırması, bu kuruluşlara hukuki ve cezai sorumluluk doğurmaz.” burada dikkate almaz ibaresi ne tavsiyedir, ne de bankaların inisiyatifine bırakılmış bir kanun maddesidir. Burada kanununun ilgili maddesi kapsamında, dikkate alınmayabilir değil kesin olarak ‘dikkate alınmaz’’ demiştir. KKB ® ® nezdindeki geçmiş yıl adıma oluşan yasal takip sicilimin temizlenmesini rica ediyorum.

11 Ekim 10:45

VakıfBank kredi kartı borcumu şubat 2022 tarihinde ödememe rağmen halen 5. İcra dairesinden halen açık görünmektedir. Acilen kapatılmasını talep ediyorum. Ödemeyi alan hukuk firması ödemeyi yapıp tahsil harcını ödememi istedi ödemeleri sağladım fakat halen açık görünmekte ve ilgililere ulaşamamaktayım.

28 Eylül 14:56

Av. Hakan yazıcıya kredi borcu ödememi sağladım harç parasını da kendim ödedim 7, 8 ay öncesinde fakat icra dosyası halen e devletten açık görünmektedir. E devlet üzerinden icranın kapatılmasını istiyorum. Konuyla ilgili avukatlık bürosuyla görüşme sağlayamıyorum.

28 Eylül 14:44

VakıfBank'ta kredi kartı borcumu ödediğim halde avukat h**y**halen icra dosyamı kapatmıyor. Dosya harcımı da kendim yatırdım lütfen gereğinin yapılmasını istiyorum ve avukatlık bürosunu aramama rağmen kimse telefonlara cevap vermiyor borcu ödeyelim 8, 9 ay geçmesine rağmen halen e-Devlet icra dosyası açık görünüyor.

VakıfBank Logo
VakıfBank28 Eylül 14:30

Benzer Şikayetler

profile
  • 396
  • 2 gün önce

VakıfBank Kredi Kartı İcra Borcu Konusunda Yardımcı Olmuyor

VakıfBank'a 11 bin tl civarında (buna avukat ve dosya masrafı da eklenmiş) kredi kartı borcum yüzünden bana icra takibi başlattı. Bölge müdürü ve icra takibi yapan avukatla bu konuda bana yardımcı olmalarını ve taksitlendirme yapmalarını rica ettim. Fakat hiçbir şekilde kabul etmediler ve gün sonuna...

Devamını Oku
profile
  • 285
  • 3 hafta önce

Vakıfbank Tahsil Harcı Ve Bilgi Alamama

VakıfBank kredi kartım icraya gitti. İcraya gittiği bildirildiği gibi tüm borcu banka üzerinden kapattım. Daha sonra e-devlet üzerinden icra dosyasının kapanmadığını öğrendim. Ödememi direk bankaya yaptım. Daha sonra müşteri temsilcisi ile görüştüğümde hangi avukatlık bürosunun bilgisi verilmedi ve ...

Devamını Oku
profile
  • 9.555
  • 26 Ekim

VakıfBank Borcu Yapılandırmadan İcra Başlatıyor

VakıfBank’ ın 444004177514 numaralı maaş müşterisiyim. Kredi kartı borcumdan dolayı benimle tebligat ve telefon yoluyla iletişime geçmeden ihtarname düzenlenmeden kredi kartı asgari ödemesini 3 ay geciktirdiğim için banka tarafından yasal takibe alınıp, bu konuda banka tarafından tebligat yapılmadan...

Devamını Oku
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Mehmet
Mehmet
 

Avukat ibraname yazar icra dairesine gönderir. Siz de harç parasını yatırır borç kapanır. Dosya da kapanır. Eğer hâlâ açıksa sizin icra dairesine gitmeniz lazım hocam. Başımdan geçtiği için size yorum yazmak istedim. Kolay gelsin.