14 Eylül 2018
Yorum Yap
#10907633

VakıfBank Güvenlik Zaafiyeti!

30.08.2018 tarihi saat 23:29'da Twitter'da görmüş olduğum, sonradan sahte olduğunu anladığım "VakıfBank" reklamına tıkladım ve 500 TL kandırıldım. Ancak bu haksızlığa VakıfBank'ın internet bankacılık sistemindeki güvenlik açıkları sebep oldu, şöyle ki;
1-) Söz konusu reklama tıkladıktan 1 dakika sonra bankayı telefon ile aradım ve şifrelerimi kapatarak işlemin iptal edilmesini talep ettim. Ancak işlem iptal edilmedi. (Bu işlem diğer bankalarda 24 saat içerisinde iptal edilebiliyor.) Bildiğim kadarıyla para henüz ATM'den çekilmemişti. Halbuki telefonuma SMS ile "referans no... " gönderilmişti. Telefondaki yetkili yazılı talep etmem halinde paranın iade edileceğini söyledi. 31.08.2018 tarihinde dilekçe ile başvurduğum halde şimdiye kadar herhangi bir iade yapılmadı.


2-) Yapmış olduğum en küçük havale-EFT işlemlerinde dahi telefonuma "onay sms" i gelmekteydi. Ancak bu sefer banka, tarafıma onay şifresi göndermedi.
3-) Bilgim dışında gerçekleşen işlem; "Cebe Para Gönder" işlemiydi. Ancak ben internet bankacılığımda böyle bir hizmet talep etmedim. Talep etmediğim halde bu hizmet banka tarafından otomatik olarak açık bırakılmış.


Yukarıda açıklamış olduğum nedenlerden dolayı hesabımdan bilgim dışında 500, - TL çekildi. Şayet zararım banka tarafından telafi edilmez ise VakıfBank'taki tüm hesaplarımı kapatacağım.

Nusret Nusret 1.754 Okunma

Cevaplar

  • Nusret21 Eylül 2018

    Banka tenezzül edip telefonla bile aramadı, basit bir format yazı ile cevap verdi. Mağduriyetim kesinlikle giderilmedi. Bankanın güvenlik zaafiyeti nedeniyle zarar ettim. Şikayetim devam etmektedir.

  • VakıfBank Temsilcisi17 Eylül 2018

    Sayın Müşterimiz, ilettiğiniz başvurunuz Bankamızın inceleme ekiplerine iletilmiştir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi www.vakifbank.com.tr internet sitemizde yer alan Bize Ulaşın bölümünden, Twitter @VakifBankDestek hesabımızdan, Facebook VakifBank sayfamızdan veya 0850 222 0 724 Çağrı Merkezimizden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla. VakıfBank Sorun Çözelim

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler