Vakıfbank Düşük Faiz Oyunu

Cemal Cemal09 Ağustos 12:52

VakıfBank'tan 05.08.2020 tarihinde ihtiyaç kredisi kullandım, her yerde söylendiği gibi düşük faiz oranıyla verip sigorta yaptırmayı zorunlu kılıyorlar, sigortasız alırsanız faiz oranı yüksek olur deyip zorunlu gibi gösterip sigorta yapıyorlar ama sigorta rakamlarını ekleyince aynı rakamlara geliyor, tüketiciyi düşük faizle kredi vermiş gibi yanıltıyorlar. Tarafımdan Güneş Sigorta Cankurtaran Sağlık Sigortası” adı altında bir işlem için 375 TL hesabımdan kesinti yapıldığını gördüm. Düzenlenen 3247***32 / 0 Poliçe numaralı Cankurtaran Sağlık sigortası olan 350 TL iptalinin gerçekleşmesini ve kesintinin tarafıma iade edilmesini talep ediyorum. Zaten hazırda sağlık sigortam var. Zorunlu olmayan sağlık sigortası için yapılan tüm kesintilerin tarafıma iadesini talep ediyorum. 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun "Sözleşmeden cayma" başlıklı 1489. Maddesinde "Sigorta ettiren, sigortacının kendisine cayma hakkını kullanabileceğini bildirmesinden itibaren on beş gün içinde sözleşmeden cayabilir.

Bilgilendirmenin yapıldığı sigortacı tarafından ispatlanır”. Bilgilendirme yapılmamışsa cayma hakkı ilk primin ödenmesinden bir ay sonra sona erer." hükmü yer almaktadır. Poliçelerimin cayma süresi içinde iptal edilmesini ve hesabıma tutarın iade edilmesini istiyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

VakıfBank Logo VakıfBank 09 Ağustos 12:52

Sayın Müşterimiz, ilettiğiniz başvurunuz Bankamızın inceleme ekiplerine iletilmiştir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıkta yer alan Bize Yazın bölümünden, www.vakifbank.com.tr internet sitemizde yer alan Bize Ulaşın bölümünden, 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizden ve Şubelerimizden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla. VakıfBank Sorun Çözelim

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler