07 Şubat 2014 #2281498

Vakıfbank Dekont Vermiyor!

31/01/2014 tarihi saat 12:09 da Vakıfbank Denizli/Çınar şubesini arayarak 2005 yılından sonra kullandığım kredilerde tarafımdan alınan masraf ve komisyon ücretini gösterir dekontu almak( Tel : (258) 265 62 92 no'lu telefonu arayarak) istediğimi belirttim.


Bireysel Müşteri temsilcisi arşiv ücreti olarak 100 TL ücret talep etti.İnanamadım.Bir devlet bankasının vatandaştan bu kadar ücret talep etmesini anlamakta güçlük çekiyorum.İlgili tarih ve saatte ki konuşma kayıtları dinlenebilir.


Sonuç: Vakıfbank' tan ve ilgili şubeden şikayetçiyim.4982 sayılı yasa gereği;dilekçeme binaen ilgili kurum istediğim belgeleri tarafıma ücretsiz vermek zorunda.

Hüseyin 1.250 Okunma

Cevaplar

  • Hüseyin06 Mart 2014

    SORUN ÇÖZÜLMEDİ.İADELİ TAAHHÜTLÜ MEKTUP İLE BAŞVURU YAPTIM.4982 SAYILI YASA GEREĞİ 20 İŞ GÜNÜ İÇİNDE TARAFIM BİLGİLENDİRİLMEDİĞİ TAKDİRDE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSNDA BULUNACAĞIM. BANKANIN 4982 SAYILI YASA VE YASANIN YAPTIRIMINDAN HABERİ YOK SANIRIM.ŞU ANDA AÇIKÇA SUÇ İŞLİYORLAR. AYRICA;YASAL DİYE SAVUNDUKLARI ÜCRETLER VE KOMİSYON "YASAL" DEĞİLDİR. BİLGİLERİNİZE.

  • Hüseyin14 Şubat 2014

    İŞTE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ!! İŞTE BANKA!! Sayın Hüseyin EKLİ , Müşteri memnuniyetini, hizmet politikasının en temel ilkesi olarak benimseyen Bankamız, müşterilerine en iyi hizmeti vermek gayesiyle hareket etmekte ve bu konuda gerekli hassasiyeti göstermektedir. Bankamız da siz değerli müşterilerine sunduğu hizmetler karşılığında bankacılık kuralları doğrultusunda ücret ve komisyon almaktadır. Kanuni hükümler çerçevesinde belirlenmiş ve tahsil olunacak masraf tutarlarını içeren masraf ve komisyon tarifemiz, Türkiye Bankalar Birliği’nin kararı gereği ve 4077 sayılı Tüketicinin korunması hakkında Kanuna uygun olarak, Şubelerimizce ilan yolu ile müşterilerimize duyurulmaktadır. Ayrıca Bankacılık Hizmetlerinden alınan ücret ve masraflar hakkında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 06.01.2011 tarih ve 2011/1 sayılı Genelgesi uyarınca, BDDK’nın web sayfasında (http://ebulten.bddk.org.tr/TuketiciVerileri/Default.aspx ) ve Bankamız web sayfasında (www.vakifbank.com.tr ) güncel olarak bilgi verilmektedir. Bankamızdan son on yılda kullanılan kredilerinize ait evrak örneklerinin temini için yapılması gereken arşiv araştırması yoğun operasyonel iş yüküne sebebiyet vermekte ve bu çalışma için özel personel tahsisi gerekmektedir. Bu ve benzer taleplerde Bankamıza müracaat eden müşterilerimizden Bankamızın iç mevzuatı uyarınca her bir müşteri için 75.-TL+BSMV “Bireysel Kredi Araştırmaları ve İnceleme Ücreti” ve dekont talep edilmesi halinde işlem tarihi üzerinden bir yıldan kısa bir süre geçmesi durumunda dekont başına 5.-TL+BSMV, bir yıldan uzun bir süre geçmesi durumunda ise dekont başına 25.-TL+BSMV tahsil edilmektedir. Bilgilerinize rica ederiz. Saygılarımızla,

  • VakıfBank Temsilcisi07 Şubat 2014

    Müşterimizin talebi Bankamız sisteminde işleme alınmış olup, en kısa sürede Sorun Çözelim ekibimiz tarafından kendisine bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.vakifbank.com.tr internet sitemizdeki "Sorun Çözelim" bölümünden veya 0850 222 0 724 çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, VakıfBank Sorun Çözelim 0850 222 0 724 www.vakifbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön