VakıfBank Çalışanları!

Ömer Ömer28 Mayıs 11:16

Ben VakıfBank maaş müşterisiyim. Bankadan hiç ama hiç memnun değilim. Çünkü sadece memur zihniyeti ile çalışan ve çalışanlarının tavır/tarz olarak üslup ve konuşma ahlakı olarak yeteri seviyede eğitim almadıklarının kanaatindeyim. Bir müşteri ile nasıl konuşacağını ve nasıl çözüm odağı olacağını bilmediği gibi nasıl başımdan salarım peşinde olan çağrı merkezine sahipler. Şöyle ki, ben banka kartım ile alışveriş yaptım ve ürün elime gelmediği için itiraz ettim. Bana 60 günü dedirler. Fakat şunu bilmiyorlar, Covid-19 sebebiyle insanların hepsi ihtiyaç sahibi, devlet maddi ve gıda yardımları yapıyor gibi içinde bulunduğumuz süreci unutup kendi dertlerine düşmüşler. Bayram çocuklarıma elbise alacağım ama cevap yok, olumlu ya da olumsuz dönün firma ödemeyi sizden gelecek her iki cevaba göre kabul edip ödeyecekler süreci boş verin diyorum ama nafile... Müşteri hizmetleri bana işiniz acil değil, acil olduğunu gerektirecek bir şey göremedim diyor! Çağrı merkezine ulaşmak zaten imkansız. Kısacası devlet bankası olduğu için memur zihniyeti ile çalışan CEO'dan müşteri temsilcisine kadar hepsi aynı maalesef.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Ömer 28 Mayıs 12:27

Merhabalar, Alışagelmiş bir müşteriyi baştan salma politikanız var. Memur zihniyeti derken tamda bundan bahsetmiştim, sizde şu an verdiğiniz kalıplaşmış cevap ile bunu teyit ettiniz. Bravo size ayakta alkışlıyorum. Bakın siz hizmet anlayışı konusunda çok yetersiz bir firmasınız ben kısaca buradan eğitim vereyim ki, eğitimciler iniz de sizde ve yöneticilerinizde öğrensin. Sosyal veya şikayet portalından yazan bir vatandaş, kırmızı denilen sınırlarının son raddesine gelmiş bir müşteridir. Haliyle bu şikayeti yazan mutsuz müşteri 10 kişiye memnuniyetsizliğini anlatacağı için sizin bunun önüne geçmeniz gerekir. Haliyle siz kalıplaşmış, alışagelmiş cevaplar vermemelisiniz. Ben sizin yöneticiniz olsam önce şikayet sahibini aratırım sonra talebi alıp en minimize sürede çözerim. Sonra bu şikayetin devamını duymam ve teşekkür alırım. Eğer ki siz bana bunu yapsanız hem buradan hem de tekrarında tüm şikayet kanallarından teşekkür yayınlardım. Böylece çalışan olarak siz ve üstünüzde ki yönetici aylık-yıllık sunumlarda X şikayetin y şikayet adedini çözdük üstelik z adet de teşekkür aldık havası atardınız. Öğrenin bu işi artık!

VakıfBank Logo VakıfBank 28 Mayıs 11:24

Sayın Müşterimiz, ilettiğiniz başvurunuz Bankamızın inceleme ekiplerine iletilmiştir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıkta yer alan Bize Yazın bölümünden, www.vakifbank.com.tr internet sitemizde yer alan Bize Ulaşın bölümünden, 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizden ve Şubelerimizden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla. VakıfBank Sorun Çözelim

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler