24 Haziran 2016

VakıfBank Şüpheli İşlem Başvurusunun Sonuçlanamaması.

Yurt dışından döndükten sonra kartıma bağlı kayıtlı cep telefonuma, tarafıma ait olmayan harcama mesajları almam sonucunda kredi kartımı iptal ettirdim ve yenisini istedim. Kartımı iptal ettirmeme rağmen kartı kopyalayan kişi tarafından yapılan harcamalar, 2 gün boyunca harcama mesajı almaya devam ettim. Limitimin eksi bakiyeye düşmesine rağmen harcama yapılmasına bankanız izin verdi. 2 gün sonunda (pazartesi günü) şubeye dilekçe vererek harcama itirazında bulundum.

Bankacılık kanuna göre 45 gün içerisinde geri dönüş yapmak zorunda olan bankanız 23.06.2016 tarihinde yasal sürenin dolmasına rağmen tarafıma herhangi bir bildirimde bulunmamıştır. Süreç içerisinde tarafımla herhangi bir iletişimde bulunulmadığı takdirde, uğradığım mağduriyetten dolayı 27.06.2016 tarihinde bilgim dahilinde olmayan harcamalar ve bankanızın yasal süreci aşmasından dolayı maddi ve manevi yasal işlem başlatacağım.

Barış 249 Okunma

Cevaplar

  • Barış11 Temmuz 2016

    Yapmış olduğum şikayet ve dilekçemle ilgili hala hiçbir geri dönüş almadım. Gerçekten akıl alır gibi değil. 07.05.2016 tarihinde yaptığım başvurudan bugüne tam 65 gün geçmiş. Nasıl bir görev sorumluluğu içinde çalışanlarla kurulu bir banka burası anlamlandıramıyorum. Süreci BDDK'ya taşıdım ve hukuki süreci sonuna kadar takip edeceğim. Kredi kartımı kesinlikle kapattıracağım ve çevremin de bu bankayla asla çalışmaması için elimden geleni yapacağım. Saygılarımla.

  • VakıfBank Temsilcisi24 Haziran 2016

    Sayın Müşterimiz, iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tarafınıza en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.vakifbank.com.tr internet sitemizdeki "Bize Ulaşın" bölümünden veya 0850 222 0 724 çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, VakıfBank Sorun Çözelim 0850 222 0 724 www.vakifbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön