26 Şubat 2013

Vakıfbank Otomatik Ödeme Emri İptali!

30.03.2009 tarihinde abone numarası 16**30 olan otomatik ödeme talimatı verdim.Tarafımdan bankaya hiçbir yazılı emrim olmadığı halde, bana bildirmeksizin otomatik ödemem bir.3. kişi veya kurum tarafından iptal edildiğini öğrendim. Hesabımda param olmasına karşın benim değil 3.kişi veya kurumun hesabıma karışmasına izin vererek.

Maddi ve manevi açıdan tarafımı zarara uğratmıştır.Karacabey Vakıfbank şubesine dilekçe ile başvurdum.Ama sağlıklı bir cevap alamadım.Bunun üzerine çağrı merkezinize 15.02.2013 tarihinde 1031350 takip nolu başvurumu yaptım.Hala telefonla bana ulaşamadılar.Acaba gerekli yasal başvuru süresinin bitmesi için mi beni oyalıyorlar.

Dilek 2.399 Okunma

Cevaplar

  • Dilek07 Mart 2013

    Sayın Dilek YEŞİL, Bize iletmiş olduğu konu incelenmiş olup, 00158******4404 nolu bankomat hesabınızda tanımlı olan TEDAS faturanızın şubeden talimatlandırıldığı tespit edilmiştir. Elektrik faturanıza TEDAŞ’ta isim değişikliği, tahliye vs. gibi işlem yaptırdığınız ve düzenli ödemede talimatlı elektrik faturanız kurum tarafından 26/12/2012 tarihinde iptal olmuştur.Eğer bankamızdan tekrar düzenli ödenmesini istiyorsanız aboneliğinizi güncelleştirmeniz gerekmektedir. Bilgilerinize rica ederiz." diye cevap geldi. Evet söylediğiniz doğru... eşim 26.12.2012 tarihinde bu değişikliği yaptırdı.Aynı gün içerisinde banka şubenize gidip durumu belirtti.Eşime söylenilen şu oldu. biz yalnızca abone numarası değiştiğinde güncelleme yaparız. Herhangi bir güncellemeye gerek yok.Bizde yalnızca abone numarası gözüküyor.adres değişikliği, abone numarası değişikliği yok ise güncellemeye gerek yoktur.Bunları da geçtim.Ben otomatik ödeme anlaşmasını tarafınızla yaptım.Benim imzam bankanız tarafına verildi.Aksi olmadığı sürece nasıl benim isteklerimi görmezden gelirsiniz.Ben size böyle bir talimat verdim.Benim tasarrufumun kullanım şekline 3.kişi nasıl karışır.Ben belki ödeme yapmaya devam etmek istiyorum.Madem karıştırdınız.her türlü reklam,kredi vs. gerek mms,sms,telefon yoluyla tarafımıza ulaşıyorsunuz.benim verdiğim emrin iptal edildiğini bize bildiremiyor musunuz?Karacabey şubesinde eşimin aynı gün aynı saatler içerisinde yaptığı güvenlik kameralarınızda gerekse aynı gün içerisinde benim hesabıma girildiği otomatik ödeme sayfasının açıldığı bal gibi anlaşılır.Ama gerçekten Sorun Çözelim diyorsanız.ben bunun çözüleceğine inanmıyorum.en kısa zamanda bankanızla olan tüm ilişkilerimi askıya alıp şikayetimi ve sorunumu çözmeyen Vakıfbank da bu işle görevlileri Allah'a havale ediyorum.

  • VakıfBank Temsilcisi26 Şubat 2013

    Müşterimizin talebi Bankamız sisteminde işleme alınmıştır. En kısa sürede Sorun Çözelim ekibimiz tarafından kendisine geri dönülecektir. Bankamıza iletmiş olduğunuz bildirimlerinizin durumunu 444 0 724 telefon bankacılığımızdan takip edebilirsiniz. Saygılarımızla, VAKIFBANK Sorun Çözelim

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön