Vakıfbank Otomatik Konut Sigortası Yapılmış!

Hakan Ö. |

Vakıfbank'tan kullandığım konut kredisi için konut sigortası otomatik olarak hesabımdan çekildi. Dekontta da ev kredimle birlikte konut sigortası beraber çekilmiş ve dekontta açıklama dahi yapılmamış. 31 Mayıs 2007 tarihinde 26538 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Konut Finansmanı Kuruluşlarınca Verilecek Sözleşme Öncesi Bilgi Formu Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik kapsamında yer alan hükümlere göre, konut sigortası zorunlu değil ve isteğe bağlı olarak yapılıyor ibaresi yer almaktadır. Hesabımdan çekilen tutarın geri iade edilmesini ve bundan sonraki dönemler içinde konut sigortası yapılmaması adına gerekli işlemlerin yapılmasını talep ediyorum.

Etiketler :

Habersiz Sigorta Sigorta İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Hakan Ö.
  28 Ekim
  14:40

  1 Mayıs 2007 tarihinde 26538 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Konut Finansmanı Kuruluşlarınca Verilecek Sözleşme Öncesi Bilgi Formu Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik kapsamında yer alan hükümlere göre, konut sigortası zorunlu değil ve isteğe bağlı olarak yapılıyor.
  Yönetmelik hükümlerine göre, tüketiciye verilecek sözleşme öncesi bilgi formunda sigortanın zorunlu olmadığının belirtilmesi gerekiyor.
  Bu ibarenin bilgi formunun ön yüzünde yer alacak şekilde en az on altı punto ve koyu siyah harflerle, hayat sigortası, konut sigortası gibi yapılması isteğe bağlı sigortaların yaptırılmasının zorunlu olmadığına dair şeklinde olması gerekiyor.
  Yani ben bu sözleşmeyi imzalarken kanundaki gibi en az on altı punto ve koyu siyah harflerle değildi.

 • 28 Ekim
  11:40

  Müşterimizin talebi Bankamız sisteminde işleme alınmış olup, en kısa sürede Sorun Çözelim ekibimiz tarafından kendisine bilgi verilecektir.

  Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.vakifbank.com.tr internet sitemizdeki "Sorun Çözelim" bölümünden veya 0850 222 0 724 çağrı merkezimizden iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  VakıfBank
  Sorun Çözelim

  0850 222 0 724
  www.vakifbank.com.tr