VakıfBank Konut Kredisi Yapılandırma Sorunu!

Emre K. |

7 ay önce %1.13'den konut kredisi kullandım. Şubem tarafından yapılandırma yapamayacaklarını söylediler. Dün okuduğum haber aynen devamındaki gibidir. Konu hakkında dönüş rica ederim. "Tüketiciler bankalara mutlaka dilekçe ile başvursun. Kredisinin yeni orandan hesaplanmasını talep etsin. Eğer ret yanıtı alırsa başvurusunun olumsuz karşılandığına dair yazılı cevabı alsın. Daha sonra bu yazı ile tüketici mahkemelerine başvursun. Yani tüketici, bankayı tüketici mahkemesine şikayet etsin. Karar vatandaş lehine çıkacaktır. Vatandaşlarımız bunu ihmal etmesin. " - "Bankalar oran yüksekken, 'Siz çekin düşünce yapılandırırız' diyorlardı" Tüketici Sorunları Derneği (tüsoder) Genel Başkan Yardımcısı ve Emlak Komisyonu Başkanı H*** K*** da çok sayıda tüketicinin derneğe başvurarak yapılandırma konusunda bankalardan olumsuz yanıt aldığını belirttiğini, bu konuda hayli şikayet olduğunu söyledi.

Etiketler :

Şube Kredi İşlemleri Şube Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 18 Ağustos
  11:39

  Sayın K., iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmış olup e-posta adresinize cevabımız gönderilmiştir. Bildiriminizin sonucunu belirtmiş olduğunuz mail adresinden kontrol edebilirsiniz.

  Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.vakifbank.com.tr internet sitemizdeki "Bize Ulaşın" bölümünden veya 0850 222 0 724 çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  VakıfBank
  Sorun Çözelim

  0850 222 0 724
  www.vakifbank.com.tr