01 Haziran 2016

VakıfBank İpotek Şerhinin Kaldırılması İçin Ücret İstenmesi!

26.09.2012 tarihinde bankanızdan 6006590*** numaralı sözleşme ile ticari kredi aldım. Bu kredinin teminatı olarak adıma kayıtlı ticari taksi plakama bankanız lehine ipotek tesis edilmiştir. Kullandığım kredinin taksitleri günü gününe ödenmiş olup, banka kayıtları da incelendiğinde herhangi bir borcum kalmadığı görülmektedir. Müşteriniz olarak sorumluluğumu eksiksiz yerine getirdikten sonra taksi plakası üzerindeki ipotek şerhinin kaldırılmasını istemem en doğal hakkımdır. Kaldı ki gerek trafik tescil müdürlüğü ve gerekse de hukukçulardan aldığım bilgi ve tüm mevzuata göre ipotek kaldırma işlemi için bankanıza herhangi bir ücret ödemek zorunda değilim. Zira ipotek kaldırma işlemini tarafınızın yapmakla yükümlü olduğu bir işlem iken benden 262 TL ücret talep etmeniz haksız ve hukuka aykırıdır. Sonuç olarak ticari taksi plakası üzerindeki ipotek şerhinin kaldırılmasını rica ederim.

Hüseyin 114 Okunma

Cevaplar

  • Hüseyin02 Haziran 2016

    Sosyal medyadan etmiş olduğum şikayete istinaden aşağıda vermiş olduğunuz gibi bir çözüm kabul etmiyorum. "Bankamız ile imzalamış olduğunuz Kredi Genel Sözleşmesi gereği ilgili tutar alınarak işlem yapılmakta olup masraf itirazınıza olumlu yanıt verilememektedir. " Sözleşme tek taraflı hazırlanmaz, karşılıklı görüşmelerle hazırlanır. Ayrıca sözleşme imzalanmadan önce karşı tarafa incelenmesi üzere en az 1 gün önceden verilmesi gerekmektedir. Fakat benim almış olduğum kredide hazır sözleşme önüme sürüldü ve bana incelenmesi için bir gün bana her hangi bir zaman tanınmadı.

  • VakıfBank Temsilcisi01 Haziran 2016

    Sayın A., iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmış olup e-posta adresinize cevabımız gönderilmiştir. Bildiriminizin sonucunu belirtmiş olduğunuz mail adresinden kontrol edebilirsiniz. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.vakifbank.com.tr internet sitemizdeki "Bize Ulaşın" bölümünden veya 0850 222 0 724 çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, VakıfBank Sorun Çözelim 0850 222 0 724 www.vakifbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön