16 Mayıs 2016

Vakıfbank Hukuksuz Bir Şekilde Maaş Hesabımdaki Bloke ve Kesintiye Devam Etmekte!

Vakıfbank İstanbul Göztepe şubesinden maaşımı almaktayım. Maaş hesabımda 1/4 oranında icra dairesi tarafından 1/4 oranında maaş kesintim vardır. İlgili banka İcra iflas kanunun 83. maddesinde yazan "birden fazla haciz var ise sıraya konur. Sırada önde olan haczin kesintisi bitmedikçe sonraki haciz işlemleri için kesintiye geçilemez." İbaresine göre maaş hesabıma zaten 1/4 oranındaki kesintiye rağmen ikinci 1/4 oranında bloke ve kesinti uygulamaktadır.

Vakıfbank çözüm bana verilmiş olan aracılıyla elimize geçen herhangi bir kesinti yok cevabı verildi. Daha önce halbuki maaş bordromu gönderdim ve icra dairesi tarafından yapılan kesinti görülmesine rağmen bu hukuksuz uygulamaya devam etmektedir.

Ben bugüne kadar online takip aracılıyla 3 kere kesilen maaş hesabımdaki maaşımın tarafıma iadesini, maaş hesabımdaki bloke ve kesintimin durdurulmasını talep ediyorum.

Faruk 95 Okunma

Cevaplar

  • Faruk 18 Mayıs 2016

    Tarafıma ne zaman dönilecek bekliyorum.

  • VakıfBank Temsilcisi16 Mayıs 2016

    Sayın Müşterimiz, iletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tarafınıza en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.vakifbank.com.tr internet sitemizdeki "Bize Ulaşın" bölümünden veya 0850 222 0 724 çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, VakıfBank Sorun Çözelim 0850 222 0 724 www.vakifbank.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön