15 Mart 2013

Vakıfbank Hesap İşletim Ücreti Alındı!

Maaş müşterisi olmama rağmen hesabımdan, hesap işletim ücreti adı altında her ay kesinti yapılmaktadır. Maaş hesabı açılırken, tarafıma herhangi bir kesinti yapılacağı söylenmemiş, gerekli bilgilendirilmeler yapılmamıştır. Aylık ve diğer özlük haklarının zaten şube aracılığıyla ödenmesiyle bankanın bir miktar gelir kazandığı ve bu gelir doğrultusunda bankanın bana ödeme yapması gerekirken böyle bir kesinti yapması tamamen haksız bir kazançtır.

Çalıştığım kuruma maaşımı başka bir banka aracılığıyla almak istediğime dair dilekçe vermeyi düşünüyorum. Hem maaşımı işletiyorlar hemde hesabımdan hesap işletim ücreti adı altında kesinti yapıyorlar.

Emine 3.258 Okunma

Cevaplar

 • Emine 21 Mart 2013

  Bankaca verilen cevapta; herhangi bir faturanız için düzenli ödeme talimatı(Elektrik, Su, Telefon vb.) vermeniz, Bankomat-724 Kredisi kullanmanız, aktif internet bankacılığı kullanıcısı olmanız ya da havuz hesabınız olması halinde Hesap İşletim Ücretinden muaf tutulabilirsiniz." diyor. Her ay düzenli olarak maaşımın ve diğer özlük haklarımın bu banka aracılığıyla yapıldığı düşünülürse eğer cevap gerçekten çok komik...! TÜKETİCİ HAKLARI en adil kararı verecektir. Bu adaletsizliklerede bir dur denilmeli diye düşünüyorum.

 • Emine 20 Mart 2013

  Maaş müşterisi olmama rağmen Vakıfbank A.Ş nin hesabımdan hesap işletim ücreti adı altında her ay bir kesinti yaptığından bahsetmiştim.Gelen açıklamada; "Bankomat-724 hesabınızdan tahsil edilen hesap işletim ücretinin Bankamızca verilen hizmetlerin karşılığı olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Ancak herhangi bir faturanız için düzenli ödeme talimatı(Elektrik, Su, Telefon vb.) vermeniz, Bankomat-724 Kredisi kullanmanız, aktif internet bankacılığı kullanıcısı olmanız ya da havuz hesabınız olması halinde Hesap İşletim Ücretinden muaf tutulabilirsiniz." diyor. Her ay düzenli olarak maaşımın ve diğer özlük haklarımın bu banka aracılığıyla yapıldığı düşünülürse eğer cevap gerçekten trajikomik.

 • Emine 19 Mart 2013

  En kısa süreden kasıt nedir anlayanadım doğrusu. Günlerdir ne arayan var ne soran. Ayrıca yazılı vermiş olduğum dilekçeye aylardır cevap yok. En kısa sürede Tüketici Haklarına başvurmayı düşünüyorum.

 • VakıfBank Temsilcisi15 Mart 2013

  Müşterimizin talebi Bankamız sisteminde işleme alınmıştır. En kısa sürede Sorun Çözelim ekibimiz tarafından kendisine geri dönülecektir. Bankamıza iletmiş olduğunuz bildirimlerinizin durumunu 444 0 724 telefon bankacılığımızdan takip edebilirsiniz. Saygılarımızla, VAKIFBANK Sorun Çözelim

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön