08 Temmuz 2016
Yorum Yap
#5896858

Vakıf Emeklilik BES Parasının Yatırılmaması

07 Haziran 2016 tarihinde Vakıf Emeklilik sisteminden çıkış için gereken belgeleri yolladım. Ertesi gün bankayla görüşüp belgelerin ellerine geçtiğinin ve sürecin başladığının teyidini aldım. 20 iş günü olan süre doldu ve henüz param belirttiğim hesaba yatırılmadı. Müşteri İlişkileri ile yaptığım görüşmelerde (R*** Hanım dahil) bana otomasyon sisteminde bir hata olduğu ve stopaj hesaplarının manuel olarak yapılacağı bilgisi verildi.


Yurtdışına çıkacağımı (ayrılma dilekçesinde de belirtmiştim) ve acelem olduğunu aktarmama rağmen maalesef bana paramın ödeneceği tarihle ilgili bir bilgi verilmedi. Genel Merkezi defalarca aramama rağmen sekreteryada ki hanımefendi dışında bir muhatap bulamadım.
20 günlük süre doldu ve ben bayram sonrası Pazartesi günü ihtar çekeceğim. Vakıf Emeklilik' in bana zaman ve paraya mal olan bu davranışından dolayı yasal haklarımı sonuna kadar arayacağım.

Burçak 349 Okunma

Cevaplar

  • Burçak27 Temmuz 2016

    Yarın sabah ihtar çekiyorum. 40 gün oldu. Artık yasal temerrüt faizi ile birlikte ödersiniz. Ayrıca dava da açıyorum, ödeseniz bile mevzuata aykırı davrandığınızdan dolayı ödemeniz gereken bir ceza var.

  • Burçak12 Temmuz 2016

    Bu otomatik mesajlara inanmayın. Kimsenin aradığı yok, ben aradığımda da karşıma çıkan çağrı merkezi çalışanının konuya dair en ufak bir bilgisi yok. Bu iş mahkemede çözülecek artık.

  • Vakıf Emeklilik Temsilcisi08 Temmuz 2016

    Değerli Müşterimiz, Geri bildiriminizle ilgili 29.06.2016 tarihinde telefon aracılığı ile tarafınıza bilgilendirme yapılmış olup, geri bildiriminiz detaylı olarak incelenerek elektronik posta adresinize de bilgilendirme yapılacaktır. Mutlu Günler Dileriz. Saygılarımızla, Vakıf Emeklilik

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler