04 Eylül 2013

Vakıf Emeklilik Cayma Hakkını Kullanınca Ödenecek Parayı Kesiyorlar!

6 ay önce Vakıf Emekliliğe kaydoldum ve sonra cayma hakkımı kullanarak ayrılmak istedim.
Altı ayda 100 liradan 600 lira birikimim oldu. Bu 600 lirayı kırpa kırpa, ayrılmam halinde 113 lira ödeme yapılacağı söylendi ve ödeme günü (25 gün bekletildim) geldiğinde bu kalan 113 lira ödenemeyeceği hiç bir hakkımın olmadığı yetkililerce ifade edildi.

İyiki daha büyük tutarlar gitmedi, olan 600 TL'ye oldu, senelerce bekleyip hesapladığım paraya ulaşabilme garantisi kesinlikle yok.

Mehmet 852 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet 17 Eylül 2013

    vakıf emeklilik yetkilisi tarafından arandım, ve vakıfemeklilik için benden aylık alınan paranın haricinde başta yani girişte 95 liranın da yandığını bana hatırlattı (halbuki bu parayı unutmuştum.) beyfendinin söylediklerini kısaca şöyle özetliyeyim; - paran yandı yapabileceğimiz bir şey yok - isterseniz size bu paranın nasıl hiç olduğunu bir de yazılı bildirelim. - bende yazılı olarak bildirmenize gerek yok dedim ne de olsa param geri gelmeyecek. işte olan biten bu. bu şikayetimi şikayetvar'a yapmamın en büyük sebebi paramı geri alabilme imkanı falan değil di bunu buradan duyurup yeni mağdurları engellemekti

  • Vakıf Emeklilik A.Ş. Temsilcisi10 Eylül 2013

    Müşteri ile görüşme sağlanmıştır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön