31 Ekim 2016

Vaillant Tarafından Kandırıldım Ve Halende Kandırılıyorum

Uzatılmış garantimin bitmesine kısa bir süre kala neredeyse taciz edercesine günlerce sabah, öğle, ikindi, akşam demeden olur olmaz saatlerde aranarak, bir nevi baskı altında ve olmadık derecede yüksek yapışkanlıkla sonunda kafa karışıklığı içinde garantimi 2 yıl daha uzattım. Üstüne 2 tane de bakım sözleşmesi satın aldım. Bana 9 taksitte 39 TL çekileceği söylenmesine ve indirimli fiyat denilmesine rağmen kredi kartı ekstrem geldiğinde 12 tane 39 TL çekildiğini gördüm.


Üstelik aradan neredeyse 1 ay geçmesine rağmen ne sözleşme, ne de faturası tarafıma yollanmadı. Kandırıldığımı düşünüp, sözleşmenin iptal edilmesini istedim. Beni günlerce sözleşmeyi yapan müşteri temsilcisi arayacak diye oyaladılar. O her an satış için arayan temsilci nedense zorla aradı. Sözleşmeyi iptal edelim deyince, bin dereden bahaneyle sözleşmenin basılı nüshası gelmeden iptal edemeyeceğini söyledi.

Murat 2.069 Okunma

Cevaplar

 • Murat19 Nisan 2017

  Şikayetime görüleceği üzere aylardır çözüm üretilmedi. kim bilir kaç kişi daha böyle mağdur edildi. 39X3=117 TL param bu şekilde gasp edilmiş oldu. Hadi buyurun bana bir Vaillant ya da garanti sözleşmesi satın da görelim. 117 TL dolandırıcılıkla anca bunu kazandınız.

 • Murat04 Kasım 2016

  Vaillan işte bu! yalan ve dolan! Ne arayan ne soran var. Ne faturamı, sözleşmemi yolluyorlar ne de paramı iade ediyorlar. Sözleşmeyi türlü yalanlarla 39 TL X 9 taksitte satan eleman satış yapana kadar sapıkça arıyordu. 9 taksit yerine 12 taksit çektiler. Şimdi ortada kimse yok. Telefonda da yetkili bulunmuyor. Utanmadan yukarıya da kısa süre içinde irtibata geçeceğiz falan yazmışlar. Ama normal. Ürünü satarken yalan, sÖZLEŞMELER ve fatura göndereceğiz derken yalan arayacağız derken neden yalan söylemesin. aklı olan bu yalancılarla sözleşem falan imzalamaz. Haftaya param iade edilmemişse defterdarlığa ve gazetelere konuyu aynen aktaracağım. Param gitti gelmez belki ama bunların gerçek yüzünü de millet öğrensin.

 • Vaillant Temsilcisi31 Ekim 2016

  Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve geri bildirimlerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri Deneyimi Yetkilimiz, başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Süreç içerisinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Tüm başvurularınız için,Türkiye’nin her yerinden 444 2 888 no’lu Çözüm Merkezimizi arayabilirsiniz. Saygılarımızla, Vaillant – Tüketici Deneyimi Yönetimi www.vaillant.com.tr 444 2 888

 • Murat31 Ekim 2016

  Satış için deli gibi arayıp taciz edip, satış için 9 taksit dediniz 12 taksit çekmişsiniz deyince, efendim biz değil banka 12 taksit yapıyor dediler. Satışı yaptığınız tarihte 12 taksit söz konusu bile değildi. Devlet daha yeni o yönetmeliği çıkarttı deyince, olur mu efendim diye ısrarla ses kaydınız var şu bu diye başka taktikler güdüldü. Peki dedim, sözleşmem ve faturam niye bunca zamandır yollanmadı? Efendim çok yoğunluk var, hepsi birlikte basılıyor yalanı söylendi. Ve tekraren sözleşme bana ulaşacak, ben dilekçe yazacağım (sanki devlet dairesi Vaillant!) sonra da sözleşmeyi kargo ücreti bana ait olmak üzere adreslerine yollayacağım ve daha ne zaman geri ödeyecekleri belli olmayan bir tarihte paramı geri iade edeceklermiş... Mis... Mis. Oysa vergi kanunlarımıza göre satışı yapılan bir işlemin faturasının 10 gün içinde düzenlenmesi gerekir. Yoksa usulsüzlük cezasına tabidir. Ayrıca KDV, kurumlar vergisi, geçici vergi açısından da ilgili dönem içinde bir vergi kaybı söz konusuysa ayrıca cezaya tabidir. Bununla beraber, telefon ile bu şekilde yapılan satışlarda, müşteri farklı kanallarla iptale yönlendirilerek, oyalanamaz, kandırılamaz, dolandırılamaz. İptal edinceye kadar hem paramı işleteceksiniz, hem de belki farklı mazeretlerle aylarca işi uzatıp, sonra şu kadar kesinti diye ölümü gösterip sıtmaya razı mı edeceksiniz? Kim bilir benim gibi kaç kişi kuzu kuzu sözleşmesini ve faturasını bekliyor aylarca? Kim bilir kaç milyon TL vergisiz bir kazanç söz konusu bu şekilde. Sayın Vaillant, hemen sözleşmemi iptal edin, paramı iade edin, beni ve benim gibi milyonlara telefonda mobbing yapıp satış yaparken kolayca çektiğiniz parayı iade ederken de aynı kolaylığı gösterin. İlgili kurumlara şikayet etmeden önce paramı iade edin.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön