07 Temmuz 2015

Uydunet Kampanya Dahilinde Verilen Modem Çok Kalitesiz ve Sürekli Sorun Çıkartıyor.

Uzun zamandan beri Uydunet abonesiyim. 2.0 sisteminde verilen modemle senelerce internete girdim ve en ufak bir sorun yaşamadım. Hız arttırımıyla 3.0 Netmaster modem verildi ve ilk günden beri (2012 senesinden beri) sürekli kopma, yavaşlık, ve ping sorunları yaşadım.

Telefonla ulaştığım kişiler çok yardımcı oldular fakat çözülmedi. Destek adreslerine attığım postalar ise sorunumla alakası olmayan isteklerle incelemeye dahi alınmadı. (Mac kullanmama rağmen illa PC' de kablosuz simgesini gördükleri bir ekran isteyip durdular. Sorunla alakası olmayan bir durum) İnternetten 2. el Motorola bir modem aldıktan sonra sorun kalmadı. Fakat sattıkları 2 adet modem hem zaman, hem para kaybına yol açtı.

Baris 288 Okunma

Cevaplar

 • Baris 28 Ekim 2016

  Sorunu, iki bağlantı adresimide başka bir internet servis sağlayıcısına geçirerek çözdüm. Elimde şu anda 1 adet düzgün çalışmayan 2 adette düzgün çalışan 3 adet modem köşede duruyor. Modem üreticisinin ya da Kablonet in kalite kontrol sorununu çözmesi gerekiyor. Modem üreticisi yüzünden müşteri kaybediyorsunuz.

 • Baris 07 Temmuz 2015

  Daha önce de hem emaillerimde hem de burada bahsettiğim gibi, istediğiniz görüntü "Mac" tarzı bilgisayar kullandığım için "mevcut değildir" (www.apple.com) Fakat size belirttiğim gibi kablolu ve kablosuz olan testleri, yazışmamızda resimlerin altında belirttim. Resimde göremeseniz bile mailimi "okumanız" durumunda ne yöntemle testlerin yapıldığını görebilir ve istediğiniz bilgiye kavuşabilirsiniz. Tekrar belirtmeliyim sorun "bağlantının benim tarafında" değildir. 8-9 kere binama gelip yardımcı olan ekipler (ki sağ olsunlar) sayısız kez sinyal düzelmiştir. Modem değişmiş ve farklı bilgisayarlarda denenmiştir. Tekrar tekrar istediğiniz wifi-kablolu bağlantı ikonu "sorunu düzeltememektedir"

 • Kablo Net Temsilcisi07 Temmuz 2015

  Sayın Abonemiz; 3361028 nolu şikâyetinize istinaden yapılan kontrollerde sistem üzerinde bulunan arıza kaydı sonuçlarında teknik ekibimiz tarafından gereken müdahale işlemlerinin sağlanmış olduğu görülmektedir. 07 Temmuz 2015 Tarihinde [email protected] adresine göndermiş olduğunuz mail incelendiği zaman hız testi ekran görüntüsünde sağ alt köşede bulunan bildirim panelinde bağlantı simgesi üzerinde yapılan kontrollerde Kablolu veya kablosuz bağlantı sağlandığı tespit edilememiştir. Konuyla ilgili detaylı inceleme sağlanabilmesi için bildirim paneli ayarlarından özelleştir seçeneği ile ağ bağlantı durumu simgesi için göster seçeneğinin seçili olması gerektiğine yönelik bilgi iletilmiş fakat tarafınızdan herhangi bir dönüşün gerçekleşmediği tespit edilmiştir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Kablo Net Temsilcisi07 Temmuz 2015

  Sayın Abonemiz; 3361028 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön