11 Temmuz 2014

Uydunet Haksız Cayma Bedeli Yansıtıyor.

Uydunet firmasından internet ve tv hizmeti alıyorum. Hizmetten de son derece memnunum. Ancak özel sebepler dolayısıyla evimi taşımak durumundayım. Taşındığım yerde ise Uydunet servis sağlamıyormuş, dolayısıyla aboneliğimi taşıyamıyorum. Bu durumda benden 687 TL'lik bir cayma bedeli talep ediliyor. Ortada benden kaynaklı bir art niyet yok, tekrar dile getirdiğim gibi hizmet sağlansa memnuniyetle kullanabileceğimi de dile getiriyorum.

Uydunet kendi servis sağlayamamasından da kaynaklanan bu durumda mağduriyeti olduğu gibi müşterinin üzerine yıkıyor. Ben sırf Uydunet'in servis sağladığı bölgede bir yere taşınmak zorunda mıyım? Yetkililerden bu mağduriyetimin çözüme kavuşturulmasını rica ediyorum.

Ferhat 2.730 Okunma

Cevaplar

  • Ferhat15 Temmuz 2014

    Bahsedilen sözleşmeler minimum 20 sayfalık sözleşmeler. Sözleşme sürecinde oturup sözleşmeleri okumak istesek ne sizin görevli arkadaşlarınızın ne de bizim o kadar zamanımız olmuyor işlerimizin arasında. Haksızlık en başta şuradan kaynaklanıyor, bu saçmalığı "cayma bedeli" olarak tanımlıyorsunuz. Ortada cayan bir müşteri yok, ben memnuniyetle kullanıma devam edebileceğimi beyan ediyorum. Taşındığım yeni mevkiiye siz servis sağlayamıyorsunuz. Sonra zorla müşterinizi mağdur ederek 680 TL cayma bedeli talep ediyorsunuz. Bugün gün içerisinde Tüketici Hakları Koruma Derneğine başvurup hakkımı orada arayacağım.

  • Kablo Net Temsilcisi12 Temmuz 2014

    Sayın Abonemiz, Nakil işleminizin gerçekleştirilebilmesi için bulunmuş olduğunuz binada Kablo TV Hizmetinin bulunması gerekmektedir. Eğer yeni taşınmış olduğunuz binada Kablo TV Hizmeti bulunmuyor ise nakil işlemi yapılamamaktadır. Hizmetinizi bir başkası üzerine ücretsiz devir işlemi yapabilir ya da hizmet iptali gerçekleştirebilirsiniz. Konu ile ilgili herhangi bir kampanyaya ilişkin taahhütünüz bulunuyor ise ; Kampanya Taahhüt süresi sonlanmadan hizmet iptali gerçekleştirildiğinde taahhüt bedelleri tarafınızdan tahsil edilmektedir. Taahhüt süresi dolmadan hizmetin iptal ettirilmesi durumunda Kablo Sistemleri Altyapısı bulunmayan bir adrese aboneliğin naklinin istenmesi durumunda Türksat A.Ş. Kablo TV ve İnteraktif Hizmetler Abonelik Sözleşmesinin 5.13 maddesi ve Türksat A.Ş. Kablo TV ve İnteraktif Hizmetler Abone Taahhütnamesi 3. Maddesi esasına göre iptal prosedürü uygulanır. 5.13- TÜRKSAT, ilgili mevzuat çerçevesinde abone sayısının arttırılması amacı ile kampanyalar düzenleyebilir. Herhangi bir hizmete ilişkin kampanyadan yararlanan Abone, aynı hizmetle ilgili başka bir kampanyadan yararlanamaz ve bu kampanyalar birbiri ile birleştirilemez. Kampanyadan yararlanarak, aboneliğini belirli süre devam ettirmeyi taahhüt eden Abone’nin, taahhüt süresinden önce kampanyadan çıkması, aboneliğini iptal ettirmesi, Kablo Sistemleri Altyapısı bulunmayan bir adrese aboneliğin naklini istemesi veya ödenmeyen fatura borcu nedeni ile sözleşmesinin feshedilmesi durumunda, kampanya kapsamında alınmayan cihaz ve kurulum bedelleri ile yapılan diğer indirim bedelleri Abone’den tahsil edilir. Bunun dışında Abone’den, cezai şart veya cayma bedeli adı altında herhangi bir ücret talep edilemez. 3. KabloTV ve İnteraktif Hizmetlerinin, abonenin herhangi bir nedenle şebeke olduğu halde aldığı hizmeti nakil ettirmemesi ve/veya Türksat A.Ş. tarafından hizmetinin teknik imkânsızlıklar nedeni ile abonenin hizmetten yararlandığı yerde verilememesi, sürekli olarak hizmet verilememesi nedeni ile nakil yapılamaması, taahhüt etmiş olduğu süre dolmadan aboneliğini sona erdirmesi durumlarında; (varsa) geriye dönük kullanım borçları, (varsa) ödenmemiş kurulum ve aktivasyon ücretleri, taahhütle Ücretsiz Kablo Modem, Smart Kart ve/veya Set Top Box alarak abone olmuşsa, Kablo Modem, Smart Kart ve/veya Set Top Box ücretinin tamamı, Kablo Modem, Smart Kart ve / veya Set Top Box cihazını taksitle almışsa kalan taksit ücreti ve söz konusu hizmete ait taahhüt süresi başlangıcından iptal süresine kadar olan ve kampanya kapsamında maliyet paylaşımlı, firma finansmanlı projelerde ya da kaçak kullanımdan dolayı yapılmış taahhütlü aboneliklerde, aboneliğin taahhüt süresi dolmadan iptal edilmesi durumunda taahhüt ettiği süredeki TÜRKSAT A.Ş.’ye ödenmemiş ücretler aboneden tahsil edilir. İlgili sözleşmeye http://www.turksatkablo.com.tr/userUpload/sayfa/formlar/abonelik_sozlesmesi.pdf adresinden ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla

  • Kablo Net Temsilcisi11 Temmuz 2014

    Sayın Abonemiz; 2558630 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön