Uydunet Aynı Hizmet Farklı Ücret!

Tahir Ö. |

Uzun zamandır Kablotv ve Kablonet abonesiyim. Eylül 2013'te var olan taahhüdümü, kampanya süresini kaçırmamak için bozdurup Uydunet 10 Mbps 50 AKN kampanyasına geçiş yaptım. Fakat daha sonra aynı hizmetin farklı bir kampanya ile yeniden ve daha ucuza sunulduğunu gördüm.

Kampanya şartları gereği geçiş yapamıyorum. 1 ay bekleyip yeni kampanyadan haberdar olsaydım, hem daha az ücret ödeyecektim hem de taahhüdü bozmak zorunda kalmayacaktım. Madem aynı kampanya yeniden sunuldu, ya mevcut müşterilerden de aynı miktarda ücret talep edilsin, ya da yeni kampanyaya dahil olunabilsin.

Etiketler :

Haksız / Yüksek Ücretlendirme Kampanyadan Faydalanamama

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 20 Kasım
  11:22

  Sayın Abonemiz;

  Kampanyalar Dönemlere göre farklı şekillerde oluşturularak abonelerimize sunulmaktadır.

  Bu durumla ilgili sözleşme maddeleri aşağıdaki gibidir.

  5.10- TÜRKSAT, teknolojik gelişmeler ve hukuki düzenlemelerden kaynaklanan nedenlerle hizmetin sunumu, niteliği ve çeşitliliğinde değişiklik yapmak, yeni uygulamalar getirmek, hizmeti kaldırmak, yenilemek ve değiştirmek hakkına sahiptir. TURKSAT, bu değişiklikleri yürürlüğe girmeden önce abonelere kendi Türksat Kurumsal Web Sitelerinden duyuracaktır. Bu duyuru Abone’ye yapılmış bildirim hükmünde kabul edilir.

  5.13- TÜRKSAT, ilgili mevzuat çerçevesinde abone sayısının arttırılması amacı ile kampanyalar düzenleyebilir. Herhangi bir hizmete ilişkin kampanyadan yararlanan Abone, aynı hizmetle ilgili başka bir kampanyadan yararlanamaz ve bu kampanyalar birbiri ile birleştirilemez. Kampanyadan yararlanarak, aboneliğini belirli süre devam ettirmeyi taahhüt eden Abone’nin, taahhüt süresinden önce kampanyadan çıkması, aboneliğini iptal ettirmesi, Kablo Sistemleri Altyapısı bulunmayan bir adrese aboneliğin naklini istemesi veya ödenmeyen fatura borcu nedeni ile sözleşmesinin feshedilmesi durumunda, kampanya kapsamında alınmayan cihaz ve kurulum bedelleri ile yapılan diğer indirim bedelleri Abone’den tahsil edilir. Bunun dışında Abone’den, cezai şart veya cayma bedeli adı altında herhangi bir ücret talep edilemez.

  Abonelik sözleşmesi linki aşağıdaki gibidir;

  http://www.turksatkablo.com.tr/userUpload/sayfa/formlar/abonelik_sozlesmesi.pdf

  Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilir veya kablotvbilgi@turksat.com.tr iletişim adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla.

 • 20 Kasım
  09:30

  Sayın Abonemiz,

  2124494 numaralı şikayetinize istinaden kontrolün yapılması ve sonuçlanması için yetkili birimlere gerekli bilgilendirme yapılmıştır tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir.

  Saygılarımızla