04 Nisan 2016

UPS Türkiye Teslim Adresinde Kimsenin Bulunmadığı Masalı!

İçerenköy Carrefour SA Teknosa'dan aldığım ve zaten planlanandan bir hafta sonra gecikmiş şekilde 2 Nisan Cumartesi günü 09:00-18:00 saatleri arasında teslim edilmek üzere sevk edilmiş olduğuna dair UPS Türkiye'den SMS'de gelmiş olmasına rağmen, 13:50 dolaylarında sabahtan itibaren evden dışarı çıkmadan beklemekte olduğum kargonun tahmini teslim saatini sormak için UPS çağrı merkezini aradığımda, kargomun 13:30'da adrese getirildiğini, ancak adreste kimsenin bulunamaması nedeniyle teslim edilememiş olduğu yalanına maruz kaldım.

İddia ettikleri gibi gerçekten de adreste birini bulamamış olsalar bile bunu öncelikle arayarak tarafımıza bildirmiş olmaları gerekeceğini söylediğimde ise; bu bildirimin SMS yoluyla yapıldığı söylendi, ancak bahsi geçen SMS'de bu konuşmadan sonra 14:06'da gönderildi. Kargomun teslimatını yapmıyorsunuz, bari asılsız sözler söyleyip insanı bir de saf yerine koymayın!

Alper 141 Okunma

Cevaplar

  • Alper07 Nisan 2016

    UPS Türkiye'nin şikayetim sonrasında gösterdiği hassasiyet gerçekten çok olumlu olmakla birlikte, ben şikayete konu olay neticesinde teslimatını beklemiş olduğum ürünü, satın aldığım firmaya geri iade etmiş olduğumdan, şikayetim sonrasında olumlu bir netice elde ettiğimi bildirmem de söz konusu olamaz. Yani UPS'in bu tavrı nedeniyle aslında Teknosa da mağdur duruma düşmüş oldu. Keşke UPS Türkiye, şikayet yönetimi çalışanlarının gösterdikleri çabanın 10'da 1'ini, sevkiyat ve teslimatlarını düzgün şekilde yapmaya harcasaydı. Böylelikle hem göndericilerini ve alıcılarını mağdur etmezler, hem de şikayet yönetimi birimlerine bu kadar çok kaynak ayırmak zorunda kalmazlardı.

  • UPS Türkiye Temsilcisi04 Nisan 2016

    Sayın Yetkili, Sitenizdeki bildirime istinaden sürecin memnuniyete dönüştürülmesi için müşterimizle en kısa sürede irtibata geçilecektir. Bilgilerinize arz eder, iyi günler dileriz. Saygılarımızla, UPS Türkiye

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön