27 Mart 2013 #1710632

UPS Türkiye TC Kimlik No İstenmesi!

Kargom 2 gündür UPS kargonun personelimden TC Kimlik No istemesi yüzünden ürünü teslim alamıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda kimlik kontrolü olmadan ürünün teslim edilmeyeceğini söyleyen arkadaş sorunu çözmek yerine ısrarla TC Kimlik no vermemiz gerektiğini idda etti. Kargo şirketlerinin bahsettiği gibi 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanununu 43/12Maddesinde yer alan ibaret aynen şu şekildedir. "(12) M ve P türü yetki belgesi sahipleri, eşyayı gönderilene teslim ederken gönderilenin kimlik bilgilerini almak ve kaydetmekle yükümlüdürler. " Görüldüğü üzere bu maddede TC Kimlik No ve buna benzer bir ibare geçmemektedir. Bu mail'e karşılık "kurye haklıdır" cevabı geldi.

Bilal 886 Okunma

Cevaplar

  • Bilal28 Mart 2013

    Müşteri ile irtibate geçilmiş olması sorunun çözüldüğü anlamına gelmemektedir. UPS yetkili TC Kimlik No'nun vatan bilgisayar tarafından istendiğini idda ederek suçu üzerinden atmıştır.

  • UPS Türkiye Temsilcisi27 Mart 2013

    Sayın Yetkili, Sitenizdeki bildirime istinaden müşterimiz ile irtibata geçilmiştir. Bilgilerinize arz eder,iyi günler dileriz. Saygılarımızla, UPS Türkiye

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön