Üniyurt Afyon'un ilgisizliği ve Tutarsızlığı

Erdal Erdal21 Mayıs 22:27

23 Nisan 2020 tarihinde Üniyurt'ta görevli olduğunu söyleyen bir bayan beni aradı Covid 19 salgınından dolayı yapılacak olan ödeme iadeleri hakkında konuşmak istedi. Bana 3284 TL bir tutar söylediler içinde peşin olarak ödediğim depozitomun da dahil olduğunu belirtti. Ben bu ücretin yanlış olduğunu düşündüğüm için kabul etmedim ve bunun üzerine Bahar dönemi başlangıcından itibaren kızımın ne kadar süre kaldığı, yediği akşam yemeği ve sabah kahvaltısının günlük ücretlerinin bana iletilmesini istedim görevli şahısta WhatsApp üzerinden size göndereceğim bilgisini verdi. 

Üzerinden 1 ay geçmesine rağmen arayan soran olmadı. 20.05.20 tarihinde yurttan sorumlu olan S*** hanımı aradım Bahar dönemine ait elimde kendi gönderdikleri 6500 TL'lik faturam olmasına rağmen buna ek olarak 600 TL depozitomu bana geri ödeyecekleri paranın 3386 TL olduğunu söyledi ve bana 1 ay önce söylenen doküman göndeririz ifadesinin yalan olduğunu ve böyle bir şeyin kendileri tarafınca söylenmeyeceğini söyledi ve telefonu yüzüme kapattı. Kızımla aynı odada kalan ödemesini taksitli yapan öğrenciden mart ayının %30'unu kesip diğer ayların da ödemesini almayacaklarını bayan etmişler ben peşin ödeme yaptığım için benim paramı ise kendilerince iade etmiyorlar.

Üniyurt'tan sorumlu olan bir müdürle görüşmek istediğimde biri ayrıldı diğeri de ayrılmak üzere deyip üstleriyle bizim görüşmemizi engelliyorlar. Kayıt olurken bize sunulan vaatlerin hiçbiri yerine getirilmedi. Arıyoruz cevap alamıyoruz bana yetkili birinin dönmesini istiyorum. Herhangi bir dönüş almadığım takdirde hukuki yollara başvuracağım bilginize.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

Üniyurt Logo Üniyurt 1 hafta önce

Merhaba Erdal Bey ; İade ücretiniz, dilekçenizde IBAN numarasını belirttiğiniz hesabınıza aktarılmıştır. Gecikme için özür diliyor, sağlıklı günler diliyoruz.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Esra 27 Haziran 11:48  

  Onlarda tutarsızlık hep var. 29 Mart itibari ile dilekçe verdim %30 içeride bıraktım 1766 lira alacağım var. Sözde görevli nisan ayı bilmedin em geç mayıs ayında yatmış olur dedi. Telefonlardan beklediğimi alamadım dün yurda gittim ama aynı.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Esra 27 Haziran 11:49  

  Muhasebe de buna karşılık diyor ki biz asla tarih veremeyiz eee o adam nasıl böyle sizden izinsiz konıştu

 • profile-icon Ali 26 Haziran 02:16  

  Kardeşim merhaba, bir sorum olacaktı. Araştırdım ama pek bir net bilgiye ulaşamadım. Bu yurtların aylık kirası ne kadar?

  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Erdal 06 Eylül 10:49  

  Benim kızım iki kişilik oda da sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil depozito ile birlikte 13.600 TL'ye kaldı herkese ayrı bir fiyat veriyorlar belli bir fiyatları yok onların

  profile-icon Muammer 22 Temmuz 18:33  

  Yıllık tek kişilik oda yemek+kahvaltı yaklaşık 13.000 TL iki kişilik oda 11.000 - 12.000 arası

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler