26 Aralık 2013

Unilever Sağlıksız Ürünler Lipton'a Yakışmadı!

15 aylık anneyim ve her anne gibi ben de çocuğunun en sağlıklı ortamda en hijyenik ürünler ile beslenmesi tercih ederim. Lipton'un yapmış olduğu bir promosyon kapsamında demlik poşet alana termos hediye kampanyasından yararlanmak istedim ve mama hazırlamakta yararlı olacağını düşünerek 2 adet satın aldım. Bugün dikkatimi çeken husus termosun paslanmış olması. Evet kızım için kullandığım termosun çelik kısımları paslanmış ve anne olarak ne yapacağımı bilemedim.

Sizin gibi prestijli bir firmanın bu kadar sağlıksız ürünleri müşterilerinize sunmanızı anlamış değilim. Gerekli yerlere şikayetlerimi yapmadan önce sizinle paylaşmak ve gerekeni yapmanızı rica ediyorum.

Pinar 2.016 Okunma

Cevaplar

 • Pinar 31 Mayıs 2014

  SAYIN UNILEVER YETKİLİSİ. İlk önce sikayetimi belirttiğim konuyu ne kadar ozenle okuduğunuz çok belli oluyor. Sizin LAKAYIT ve SUÇLAYICI şikayet değerlendirme olayınızı hemen ifşa ediyorum. 1- Ben size yakın tarihte termos aldım demedim ve şikayetimde belirtmedim fakat siz YALAN beyan kullanarak yakın tarihte aldığımı söylediğimi yazmışsınız tekrar söylüyorum bu sizin UYDURMANIZ şikayetimde öyle bir ibare yok 2- Ben şikayetimde termos kapağı ezildi bunu da değiştirin yazmadım fakat siz özellikle kendiniz haklı çıkarmak için ve -sözde yanlış kullanım yaftasını tüketiciye yüklemek için termosun kapağının ezik olduğunu yazmışsınız velevki kapağı ezik bu termosun paslanması gerçeğini değiştirmez. 3- Sizi telefon ile arayıp şikayetimi dile getirdiğimde ki bu ses kaydı sizde mevcut (bundan da emin olamıyorum kendiniz haklı çıkarmak için ses kaydımı silmiş olabilir hatta bizi aramadınız diyebilirsiniz ama iyi ki TİB denen bir kurum var ve orada kaydım saklanıyor) şahsım çiçekli termos dediğimde aynen şu ifadeyi tarafıma kullandınız lütfen termosların fotoğraflarını yollayın çünkü biz tam olarak termosların ne şekilde olduğunu çıkartamadık tanıma amaçlı yollar mısınız? 4- Gelelim sizin fotoğraflarınıza: kendinizi haklı çıkarmak ve -sözde tarafımı haksız çıkarmak için detaylı fotoğraf çekip aslında müşterimiz Termosu pis kullanmış bakın fotograflar demeye getirmişsiniz. 3. maddede yazdığım konu üzerine mahremi olan bir görüntüyü aleyhinize kullanmışsınız. Eğer konu detaylı fotograf çekmek ise Nikon D300 ile NIKON AF-S 85mm f/1.4G lens ile size istediğiniz detayda fotoğraf gönderebilirim. bu ifadeleri kullanıyorum ki müşterilerinizin aptal olmadığını anlayın. O fotolar size Termosu tanıyın diye gönderildi.

 • Lipton Temsilcisi31 Ocak 2014

  Sn. Yetkili, “Çevre ve Tüketici Güvenliği” odaklı faaliyet gösteren şirketimiz, değerli tüketicilerimizin beğenisine sunduğu promosyon malzemelerinin de en az ürünlerimizin kaliteleriyle eşdeğer olmasına özen göstermektedir. Ürünlerimiz ile birlikte verdiğimiz promosyon malzemeleri; üreticisi, üreticisinin faaliyet gösterdiği ülke ile ülkemizin yetkili organları ve şirketimizin İngiltere’de bulunan Çevre ve Tüketici Güvence Merkezi (SEAC) tarafından çevre ve tüketici güvenliğine yönelik gerekli testlerden geçirilmektedir. Tüketicimizin çok yakın bir tarihte satın aldığını belirttiği iki adet termosu kendisinden teslim alarak yaptığımız inceleme sonucunda; - Temoslardan bir tanesinde stabilitede bozukluğu meydana geldiğini (termos tabanında meydana gelen bombe nedeniyle) - Termosların kapağında, darbe sonucunda içe doğru çökme meydana geldiğini, - Termosların dış yüzey boyasında deformasyon (kazıntı, kabarma, kalkma) meydana geldiğini, - Termosların iç yüzeyinde paslanma meydana gelmemesine rağmen, termosların birisinin iç yüzeyinde zamana bağlı olarak temizlenebilir özelliklte leke meydana geldiğini (termos içine konulan ürünün özelliğine bağlı olarak) - Şikayetçi olunan termos formatında yaklaşık 1,5 yıldır promosyon aktivitemizin olmadığını, - Satış organizasyonumuz kanalıyla yaptığımız sorgulamada ise bu formatta bir promosyonun uzun zamandır tüketicimizin yaşadığı vilayetin piyasasına arz edilmediğini belirlediğimizi bilgilerinize rica ederiz. Ek: Tarafımıza teslim edilen termoslara ait fotoğraflar Saygılarımızla, Unilever Tüketici Hattı: 444 25 19 www.unilever.com.tr

 • Pinar 31 Ocak 2014

  Ben böyle bir sorumsuzluk örneğine daha önce şahit olmadım. Bu bardakları iade etmek istiyorum Unilever'e. Bu mudur Müşteri memnuniyeti. Yasal hakkımı kullanıcam.

 • Pinar 21 Ocak 2014

  Memnuiyetsizliğimiz halen devam etmektedir. Bunun sebebini şöyle anlatayım.18.01.2014 tarihinde Unilever tarafından gönderilen kargodan 2 adet Çin malı !! coffee mug!! çıktı. Yurt dışında yaşadığım sırada okula ve ofise rahatça kahvemi taşıdığım mugları görünce çok şaşırdım. Daha önce de anlattığım gibi kızım için kullandığım termosun mug ile değiştirilmesi ve bunun tarafıma bildirilmemiş olması sanırım Kalite Yönetim Sisteminiz ile bağdaşmamaktadır. Garip olan şu ki bir de arayıp !! Biz sizin bahsettiğimiz termosları hatırlayamadık. resimlerini yollar mısınız.!! diyerek başka istenmeyen ürünler göndermek anlamsız geldi bana. Resimleri yolladıktan sonra geribildirim olmadı. Bir daha hiçbir ürününüzü kullanmayacağımı bildiririm.

 • Pinar 06 Ocak 2014

  2 termosu yenisiyle değiştirmek eminim hem masraflı hem de zahmetli bir iş Unilever firması için.

 • Pinar 06 Ocak 2014

  Şikayetim ilgili en ufak bir gelişme kaydetmedik.Hala paslı termoslar maalesef mutfakta çöpe atılmayı bekliyor.

 • Lipton Temsilcisi27 Aralık 2013

  Değerli tüketicimiz, Tüketicilerimize, hem kendileri hem de diğer insanlar için yararlı markalar ve hizmetler sunarak, onların kendilerini iyi hissetmelerine, iyi görünmelerine ve yaşamdan daha fazla keyif almalarına yardımcı oluyoruz. İnsanların, dünya üzerinde küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratmalarını teşvik ediyoruz. İçinde bulunduğumuz hızlı tüketim ürünleri sektöründe, müşteri ve tüketicilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak KALİTELİ ve GÜVENLİ ürünler sağlamak amacıyla, tüm üretim yerlerimizde ISO9001 (Kalite Yönetim Sistemi), ISO14001 (Çevre Yönetim Sistemi), OHSAS18000 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi), gıda üretim yerlerinde ISO22000 (Ürün Güvenliği Yönetim Sistemi) ve TPM (Toplam Üretken Bakım) uygulamaları mevcut olup, bu uygulamaların gelişmesi, iyileştirilmesi ve sürekliliği konusunda kesintisiz çalışıyoruz. Siz değerli tüketicilerimizin ürün ve hizmetlerimizle ilgili geri bildirimlerini “kendimizi geliştirmek için bir fırsat” olarak değerlendiriyoruz. Yasal mevzuatlara ve Unilever standartlarına uygun olacak şekilde piyasaya arz ettiğimiz ürünlerimiz hakkında, www.sikayetvar.com adresinde yer alan başvurunuzu, “Tüketici ve Müşteri Memnuniyeti Prosedürü” müz doğrultusunda değerlendirerek sonucu hakkında tarafınıza bilgi vereceğiz. Şirketimize ve ürünlerimize göstermiş olduğunuz ilgi için tüm Unilever çalışanları adına teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Unilever Tüketici Hattı: 444 25 19 www.unilever.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön