05 Eylül 2013 #1994523

Ümraniye Belediyesi Seyyar Satıcılar!

Ümraniye bölgesinde kanunen yasak olmasına rağmen seyyar satıcılar megafonla son ses bağırarak satış yapmaktadırlar. Yaptığım müracaatlarda Belediye ne yapalı Ümraniye büyük bir ilçe yetişemiyoruz yakalarsak ancak diyor. Ben şahsi olarak bir kaç defa satıcıları uyardım ve uzaklaştırdım. Belediyenin bu mazereti ne kadar geçerlidir.


Satış yaparken plaka fotoğrafı vergi dairesine bildirin. Ayrıca yakalayıp ceza yazıyoruz demeleri hiç inandırıcı değil. Çünkü satış yapanlar her gün aynı arabalar değişen bir şey yok. Ümraniye belediyesini göreve çağırıyorum. Mazeret değil sorunun çözümü önemli.

Asım 369 Okunma

Cevaplar

  • Ümraniye Belediyesi Temsilcisi06 Eylül 2013

    Merhaba Asim Bey, Müdürlüğümüzün incelemeleri sonucu, son bir ay içerisinde bu fiili işleyen ilgililerine ve araçlarına zabıta ve polis ekipleri ile birlikte müşterek olarak idari işlem yapılmış ve cihazları söktürülmüştür. Bununla birlikte ısrarla aynı kabahati işlemeye devam eden ilgililerine vergi usul kanunu uyarınca işlem yapılması için çalışmalar sürdürülmekte olup; izinsiz ticari faaliyetin yasaklanması için süreç başlatılmıştır. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz. Her türlü Talep, Şikayet ve Önerileriniz için 444 9 822 numaralı hattımızdan 7 gün /24 saat Çözüm Merkezimize Ulaşabilirsiniz.

  • Ümraniye Belediyesi Temsilcisi06 Eylül 2013

    Merhaba Asim Bey, Bahse konu talebiniz üzere, Zabıta müdürlüğü ekiplerimiz düzenli olarak seyyar satıcılar ve işyeri işgalleri ile ilgili olarak gerekli kontroller, denetimler yapılıp gerekli yaptırımlar uygulanmaktadır. Belirteceğiniz bir bölge veya seyyar bir satıcı varsa bizlere iletmeniz halinde gerekli çalışmalar yapılacaktır. Bilgilerinize sunar, İyi günler dileriz. Her türlü Talep, Şikayet ve Önerileriniz için 444 9 822 numaralı hattımızdan 7 gün /24 saat Çözüm Merkezimize Ulaşabilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön