01 Haziran 2013

Ümit Bisiklet Lastik Hatalı Çıktı!

Ktm marka bisikletimi, sattığı 200 TL lik bisikletleri ile karıştıran Ümit Bisiklet bisikletimin ilk servis bakımını yaptırmadı. Ayıplı olan lastiğimin yerine gönderilen lastik de hatalı çıktı. Bisikletimi alalı 1 ay olacak fakat henüz kullanabilmiş değilim.

Aldığınız ücretin karşılığında hizmet bekliyorum. Bana ulaşılmasını ve farklı servislere yönlendirilmemi, ücretsiz bakımın yapılmasını ve lastik sorunumun çözülmesini istiyorum. Aksi taktirde bisikletimin bakımının yapılmamasından doğacak olan sonuçları kabul etmiyorum ve olduğu gibi kutusuna koyarak fabrikaya göndereceğim. Hakkımı sonuna kadar yasal olarak arayacağımın bilinmesini istiyorum.

Numan 591 Okunma

Cevaplar

  • Numan 03 Haziran 2013

    Bu 3. şikayetim ve halen sorunum giderilmedi. Ayıplı dış lastik aslında ayıplı değilmiş bana iyilik olsun diye değiştirmişler. Gönderdikleri lastikte yamuk. Arka lastiğim sürekli yalpalıyor ve bu yüzden akort ayarımıda bozmuş durumda. Bu şekilde kullanmak mümkün değil ama nedense Ümit Bisikletin tavrına bakılınca sanki ben keyfi yere lastik değiştiriyormuşum gibi görünüyor. Ben bu bisikleti yeni aldım daha binemedim bile, aklımdan bir zorum da yok lastik değiştirmekten zevkte almıyorum. Sizin sorunlu lastikleriniz yüzünden benim başıma masraf açılıyor. Böyle masraf olduktan sonra 1 000 lira daha verir araba alırdım. Cevaplarınız sadece firmanızı korumak ve beni haksız çıkarmaya yönelik.

  • Numan 02 Haziran 2013

    Ben bisikleti alırken bana ücretsiz bakımların yapılacağı söylendi kupon varmış yokmuş o benim değil sizin ile bayileriniz arasında bir sorundur. Bunu bana yansıtmamanız gerekiyor. Size gönderdiğim lastikler hatalıydı. Şimdi bana müşteri memnuniyetini düşünen firmaymış ve bana iyilik yapmış gibi yazmışsınız. Şuanki lastiklerden birisi hatalı. Servisiniz bunu anlayamıyor bu yüzden beni farklı bir servise yönlendirmenizi istiyorum.

  • Ümit Bisiklet Temsilcisi02 Haziran 2013

    Ktm markalı bisikletimiz ile ilgili belirtmiş olduğunuz ücretsiz bakım hizmeti sorunu ve hatalı lastik şikayetiniz hakkında yapmış olduğumuz incelemeyi detaylı olarak açıklamadan önce bisikletlerimiz hakkında kurulum ve satış sonrası destek hakkında bazı hususları açıklamak ve yapılan uygulamalar hakkında bilgilendirmek isteriz; Ktm markalı bisikletlerimiz yurt dışından ithal olarak getirtilmiş profesyonel-yarı profesyonel özelliklere sahip üst seviye bisiklet grubumuz olarak yurt içinde Türk bisiklet kullanıcılarının istekleri ön plana alınarak bir çok modeliyle satışı yapılmaktadır. Ktm markalı bisikletimiz özel ambalajlama teknikleriyle koli içerisine konulup, kutunun açılmasından sonra bisikletin kurulumu için kullanıcının direksiyonu çevirip pedalını takması ve rahat,güvenli bir sürüş için kullanım kılavuzundaki hususlara (uygun kask seçimi,koruyucu dizlik...vs. gibi ) uyması yeterlidir. Ürün garanti belgesinde yetkili servis tarafından kurulum yapılması için diğer bisikletlerde olduğu gibi montaj yada 2. ücretsiz bakım kuponu bulunmamaktadır. Bu sınıf bisikletler kullanıcının bisikleti aktif olarak kullandığı zaman ve katettiği mesafeler göz önüne alınarak sürüş öncesi yapılacak ön kontroller ya da haftalık,aylık olarak kullanıcının belirleyeceği aralıklarla doğru orantılı olarak yaptığı bakımları ( yada kullanıcı tarafından teknik servise yaptırılan ) içeren kılavuz bulunmaktadır. Söz konusu bisiklet hakkında yetkili servisimiz ve ilgili bayi ile yapılan görüşmeler sonrasında yaklaşık 2-3 hafta önce bisiklete ait hatalı olduğu düşünülen lastik merkez teknik servise alınmış incelenmiştir ( neticesinde sürüşü etkileyecek derecede bir sorun olmamasına karşın ) ve zaman kaybetmeden müşteri-bayi memnuniyeti sağlamak için orijinal lastiğin üst modeli 1 takım ( ön arka lastik arasında aşınma ya da desen farkı olmaması için ) hazırlanmış ve servise ivedilikle ulaştırılmıştır. Yetkili servis ile görüşülüp ürünün zaman kaybetmeden müşteriye hazırlanıp teslimi yönünde talimat verilmiştir. Bu işlem servis tarafından zaman kaybetmeden gerçekleştirilmiş ve ürün müşteriye teslim edilmiştir; bu esnada servis bisiklet hakkında teknik konularda gerekli bilgilendirmeyi kendisine yapmıştır (yapılan tüm bu işlemler satış sonrası departmanı tarafından takip edilmiş servisin müşteriden herhangi bir ücret talep etmemesi söylenmiştir). Ktm bisikletiniz için tarafımıza iletilmiş olan yeni şikayetiniz hususunda Satış Sonrası Hizmetler departmanına konu iletilmiş ve en kısa sürede yetkili servis ve ilgili bayi ile temasa geçilerek size bilgi verilecektir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön