02 Mayıs
#11912056

UEDAŞ' tan Elektrik Hizmeti Alınamaması

Sahibi olduğum Çanakkale merkez Sarıbeyli Köyü Köy Civarı Ada:101, parsel:**, pafta:163 arazimin içinde bulunan yapı kayıt belgeli 84. 00 metrekare evim bulunmaktadır. UEDAŞ 'a elektrik aboneliğine başvuruda bulunmuş durumdayım. UEDAŞ yetkilileri bu hizmeti ancak evime kadar gelecek olan direkleri, direklerin kurulumunu, hattın çekilmesini bunların işçiliğinin ve masrafının tümünün şahsımın yapması durumunda abonelik verebileceklerini belirtmişlerdir. Tüm bu masraflar ortalama 16:000 TL (on altı bin Türk Lirası) tutarındadır. Bütün bunları vatandaşa yüklenmesinin UEDAŞ o halde ne için bulunuyor, ne iş yapıyor? Sadece para işlerini mi yapıyor sorularını akla getirmektedir.


Bu mantıksız ve akıl almaz bir haksızlıktır. Şu ana kadar elektrik hizmeti alan diğer köy sakinleri böyle bir bedel ödememişlerdir. Şahsıma yapılan bir haksızlıktır. UEDAŞ bir kurum olarak gerçek bir hizmet vermemektedir. Arazime kadar gelecek olan sistemin kurulma hizmetini üstlenmesi, arazimle ilgili olan kısmı şahsıma yüklemesi daha insancıl ve mantıklıdır. Bir an önce bu akıl dışı uygulamadan vazgeçip, mağduriyetimin giderilmesi ve elektrik aboneliğimin yapılması önemle rica ederim.

Ayşe Ayşe 11.581 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ayşe11 Mayıs

    Benimle hiçbir bağlantı kurulmadı hiç haber yok şikayetlerimi daha üst makamlara yapmaya devam edeceğim hizmet istiyorum elektriğimi bağlayın

Ziyaretçi Yorumları