02 Nisan 2013

Ucuzsepet.com 2 Aydan Bu Yana Üründen Haber Yok!

Ucuzsepet.com'dan 2 ay önce LG marka Wifi Usb adaptör satın aldım. Ürün elime ulaştıktan sonra denemelerimi yaptım. Çok başarılı değildi. Ben de uzaktan satışlarla ilgili kanun gereği 7 gün içerisinde ürünü geri göndererek iadesini talep ettim.

Ancak üzerinde 2 aya yakın bir süre geçmiş olmasına rağmen ne param iade edildi, ne de ürün bana geri gönderildi. Yani paramı aldılar ancak ürün elimde hala yok. Defalarca aramış olmam rağmen ürünün serviste olduğunu ne zaman geleceğini bilmediklerini söylediler. Ürünün servise gitmesinin bir anlamı yok. Çünkü ben kanuni hakkımı kullanarak ürünü iade etmek istedim. Yani tamir edilmesini talep etmedim.

Hakan 199 Okunma

Cevaplar

 • Ucuzsepet.com Temsilcisi18 Nisan 2013

  Değerli müşterimiz , Ürününüzün İadesi LG servisi tarafından kabul edilmiş olup, Ücret iadeniz sipariş verirken kullanmış olduğunuz kredi kartına yapılmıştır. Saygılarımızla UcuzSepet Takımı

 • Hakan11 Nisan 2013

  Sitenin Genel Müdürü olduğunu söyleyen bir beyefendi aradı. Oldukça olumlu ve kibar konuşarak problemi en kısa sürede çözeceğini iletti. Ancak konuşmanın üzerinden 9 gün geçmesine rağmen hala bir çözüm yok. Para iadesi de yapılmadı , ürün de geri gönderilmedi. Yani durumda herhangi bir değişiklik yok!!!

 • Hakan02 Nisan 2013

  Bu cevabı 1,5-2 ay beklemek zorundamıyım? Madem bu cevabı vereceksiniz, yani ürün açıldığı için iade alamıyorsunuz, niçin ürünü LG servise gönderdiniz. Ben size ürünü gönderdiğimde ambalajı açıldığı için iade kabul edemiyoruz deyip ürünü geri gönderebilirdiniz. Söylediğiniz ile uygulamanız çelişiyor. Lütfen ürünü servisden acil olarak getirtip bana geri gönderiniz. Teşekkür ederim. Not: Kanun ürünü beğenmediyseniz 7 gün içersinde iade edebilirsiniz diyor. Ambalajını açıp denemeden nasıl beğenip beğenmediğimi anlayacağım?

 • Ucuzsepet.com Temsilcisi02 Nisan 2013

  Değerli Müşterimiz, Yeniden satılabilme özelliğini yitirmemiş ürünleri 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun yükümlülükleri doğrultusunda iade edebilirsiniz. Ürünü iade edebilmeniz için orjinal ambalajında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleri ile birlikte eksiksiz, kullanılmamış, fiziksel açıdan hasar görmemiş ve satın aldığınız durumda olmalıdır. Mesajınızda belirttiğiniz gibi siz ürünü açıp kullandığınız için ürün yeniden satılabilir özelliğini yitirmiştir. Siz ürünü açıp kullandığınızı ve daha sonra iade etmek istediğinizi ilettiğiniz için size iade alınamayacağı bilgisi verilmiştir. Sizde taktir edersiniz ki , kullanılmış bir ürünü başka bir müşterimize göndermemiz uygun olmaz, aynı şekilde size de kullanışmış bir ürün gönderseydik siz de hoş karşılamazdınız. Bu tarz bir ürünün iadesini alabilmemiz için teknik servis raporu zorunludur. Şu anda ürününüz LG Yetkili Teknik servisindedir birkaç gün içerisinde ilgili servis raporu tarafımıza ulaştığında size gerekli bilgilendirmeyi yapacağız. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön