26 Şubat 2014

Tüvturk'te 4x4 Çeker Araçların Vize İşlemleri Yapılamıyor!

Bir yıl önce 4 motion caravella arabamın İzmir Çiğli Tüvtürk araç muayene istasyonuna götürdüğümde görevliye 'Bu araç sürekli 4 çekerdir, fren testini 2 çekerler gibi yapamazsınız, diye uyarmama rağmen, 2 çeker gibi fren testi yapmaya kalktı.


Aracın diferansiyelden çok yoğun dumanlar çıkmasına rağmen devam edip sonlandırdı. 25.02.2014'te tekrar aynı aracı vize işlemine sokmak için aynı yere gittim. Müdür ve personeli uyardım gerekli aparatı takarız dediler. Araç fren testine girdiğinde ilk önce arka tekerlere aparatı taktılar. Görevli gaza basınca aparatın biri arkaya fırladı diğeri olduğu yerde döndü. Bu defa aparatları görevli ön tekerleklere koyup gaza basınca her iki aparat olduğu yerde döndü hatta birinin kolu arabanın kapısına çarptı.
Şimdi Tüvtürk yetkililerini ve araç sahiplerini uyarıyorum; bu şekilde fren testi olmaz. Bu tür araçlar için ayrı bir peron oluşturmalısınız ve bu aparatlar yere sabit olmalıdır ki gaz basınca aparat yerinden fırlamasın, dönmesin.


Tüvtürk istasyonları da bu iş için ayrı sabit bir peron oluşturmalıdır...

Mustafa 996 Okunma

Cevaplar

  • Tüvtürk Temsilcisi31 Aralık 2014

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. İletmiş olduğunuz konular araştırılmak üzere ilgili birimlerimize aktarılmıştır. TÜVTÜRK istasyon çalışanlarının yaklaşımları ile ilgili bildirimlerin titizlikle ele alınarak değerlendirildiğini ve gerekli aksiyonların alındığını bilmenizi isteriz. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön