Tüvtürk ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Tüvtürk Vizeden İkinci Kez Geçmeyen Araç Hiçbir İşlem Yapmadan 3. De Geçti

1.957görüntüleme
Hakan
Hakan 27 Kasım 2020 16:44

Şanlı Urfa Akçakalı TuvTürk istasyonunda adıma kayıtlı 06***8 Plakalı 2002 model Volkswagen Golf araç muayene tekrarına girdi frenlerde sorun olduğu söylendi. 

Üçüncü kez ücret yatırdık ve hiçbir işlem yapmadan tekrar vizeye girince geçti fren test aracının ayarı ya da başka bir şeyi arızalıyken cezasını tekrar ödeme yaparak biz çektik. Vermiş olduğumuz ücret haksız yere alınmıştır.

Tüvtürk Logo
Tüvtürk11 Aralık 2020 13:13

Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Karayolları Trafik Kanunu’nun değişik 35. maddesi gereğince çıkarılmış olan Araç Muayene İstasyonlarının açılması, işletilmesi ve araç muayenesi hakkındaki yönetmeliğin 8’nci maddesinde belirtilen esaslara göre, muayenesi yapılan araçlar muayeneden geçemedikleri taktirde, kendilerine tanınan 1 aylık süre içinde aynı il içerisinde sabit bir muayene istasyonuna gelerek muayene tekrarını yaptırmak zorundadırlar. Bu süre içinde gelinen ikinci muayene, muayene tekrarı olarak sayılacağından ücret tahsil edilmeyecektir. Muayene tekrar işleminde var olan Emniyetsiz, Ağır ve Hafif kusurlar tekrar kontrol edilmekte olup, Ağır ve Emniyetsiz kusurlardan bir tanesinin dahi giderilmediği görülmesi halinde araç muayenesi olumsuz sonuçlanmaktadır. Dolayısıyla muayene tekrarından da kalan araçlar için ücret ödenerek yeniden muayene işlemleri başlatılmalıdır. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler