Tüvtürk Ücretli Randevu Haksızlığı

P. Erdem P. Erdem24 Ağustos 14:23

Ağustos ayında araç muayene randevusu almak için Google'a "Araç Muayene Randevu Alma" yazdım ve karşıma ilk şu link çıktı. https://tasitmuayenerandevusu.com Bu sitenin Tüvtürk'e ait olduğunu düşünerek randevu aldım ve üstüne de 52 TL para ödedim. Öğrendim ki bu internet sitesi Tüvtürk'e ait değilmiş ve Tüvtürk'ten randevu ücretsiz alınıyormuş. Madem randevu ücretsiz alınıyor, neden bu tür yanıltmalarla vatandaşın göz göre göre kandırılmasına göz yumuyor Tüvtürk bunu anlayabilmiş değilim. 

Devlet adına yaparken bu tür haksız kazanç elde edenlere nasıl göz yumuyor? Kurum olarak kendi adını da lekeliyor. Güvenilirliğini sarsıyor. Tüvtürk bekleme gişesinde benim gibi mağdur olan birkaç kişinin de yanıltıldığını ve bunu gişedeki memura söylediğini belirtmek isterim.

Ben vatandaşın parasını alarak randevu veren bu internet sitesinden şikayetçiyim. Ayrıca kurum olarak buna izin veren ve adı geçen Tüvtürk'ten de şikayetçiyim. Haksız yere kazanç sağlayan internet siteleri kaldırılsın ve Tüvtürk'ün de bu tür haksızlık yapan sistemlere adı karışmasın.

Cevaplar

Tüvtürk Logo Tüvtürk 04 Eylül 15:16

Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. TÜVTÜRK çağrı merkezimizin 0850 222 88 88 numarasından farklı bir numarası bulunmamaktadır, 0850 222 88 88 numaralı TÜVTÜRK çağrı merkezimizin ücretlendirmesi sabit hat ücretleri üzerinden değerlendirilmektedir. Farklı numaraya ait olan görüşme ücretlerinin TÜVTÜRK ile ilgili herhangi bir bağlantısı bulunmayıp, TÜVTÜRK tarafından tahsil edilmemektedir. Görüştüğünüz telefon numarasının, yukarıda belirttiğimiz TÜVTÜRK'ait olan telefon numarası olup olmadığını kontrol ediniz. TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarında muayene öncesi randevularınızı herhangi bir ücret ödemeden 0850 222 88 88 numaralı çağrı merkezimizden, www.tuvturk.com.tr web sitemizden ve istasyonlarımızda bulunan kiosklardan alabilirsiniz. Bunun haricinde herhangi bir kurum, kuruluş veya şahsın ücret karşılığı randevu verebilecekleri beyanlarına itibar etmeyiniz. Görsel ve yazılı basında ayrıca resmi web sitemizde aşağıda da görebileceğiniz bir bilgilendirme metnimiz ile bu durumu siz değerli müşterilerimize bilgilendirmekteyiz. http://www.tuvturk.com.tr/basin-bultenleri.aspx?url=basinbultenleri/tuvturkten-kamuoyuna-onemle-duyurulur.aspx Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler