14 Mart 2016
#5089396

Tüvturk Trafik Tescil Kaydı Bilmecesi

7 yıldır kullandığım aracımı 3.defa muayeneye götürdüm. Aracım teknik muayeneden geçti fakat yeni başlayan uygulama ile aracımın trafik tescil kayıtları ile uyumsuz olduğu söylenerek muayeneden geçmedi.
1-Muayene teknisyeni trafik tescil güncellemesi yapılması gerektiğini, aracımın ruhsatın da yazmasına rağmen trafik tescil kayıtların da eksiklik olduğunu söyledi.
2-Teknisyen; bu tür bir güncellemenin yeni başladığı ve Tüvturk internet sitesinden yapıldığını söyledi fakat Tüvturk internet sitesinde böyle bir uyarıya rastlamadım.
3-Soruyorum, bu tür bir uyarı a-randevu b-sıra bekleme c-tüm teknik muayene işlemlerinden sonra mı uyarılmalı?
4-Yapılan yanlışlık vatandaşın sırtına neden yükleniyor?
5-Benim araç sahibi olarak trafik tescil şubesinin elektronik kayıtlarını inceleme imkanım var mı ki?
6-Trafik tescilin yaptığı hatayı ben neden düzeltiyorum?

Osman Osman 654 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Tüvtürk Temsilcisi14 Mart 2016

    Sayın Müşterimiz, 20.03.2014 tarihi itibari ile EGM Bilgisayar kayıtları incelenmektedir. AYA, koltuk sayısı, araç sınıfı, şasi no vb bilgilerin hatalı ya da eksik olması durumu Ağır Kusur olarak değerlendirilmektedir. Öncesinde ruhsat bilgileri kontrol edilerek işlem yapılmakta olup, 2014 yılı Mart ayı itibariyle EGM sistemlerinde hatalı ya da eksik olan bilginin düzeltilmesi halinde araç muayenesi tamamlanabilecektir. Emniyet kayıtlarının düzeltilmesi ise tamamen araç sahibi sorumluluğundadır. EGM bilgileri muayene esnasında kontrol edildiği için öncesinde bilgi verilmesi mümkün olmayıp, muayeneden önce T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından belirlenmiş kusurlar tablosunu inceleyebilirsiniz. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler