24 Ocak 2015

Tüvturk Tank İzolasyonunu da İlk Defa Duydum!

2006 model LPG aracımı Osmaniye ili muayene istasyonuna götürdüm. Ancak en sonunda tank izolasyonu yok diye muayeneden geçemedim. Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Aynı istasyona aynı arabayla 3. defa muayene yaptırıyorum. Muayeneden geçemeyince servise gittim ve tankı söküp altına şu LCD TV ambalajlarındaki cihazları sardıkları naylondan koydular ve de yeniden MMO'dan sızdırmazlık raporu istediler. MMO'da randevu ile çalışıyormuş ve de önümüzdeki haftaya randevu alıp yeniden gideceğim.


Araç muayene istasyonunda gaz kaçak cihazı var, tanka izolasyon yapan yerde aynı cihaz var. Peki neden yeniden rapor almam gerekiyor benim? İzolasyon diye yaptıkları şeyi görseniz gülersiniz inanın.

Hasan 2.398 Okunma

Cevaplar

  • Tüvtürk Temsilcisi07 Şubat 2015

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Araç muayenelerinde TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında aşağıdaki yönetmelik ve uygulamalara göre muayene hizmeti verildiğini belirtmek isteriz: * Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik * 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu * Karayolları Trafik Yönetmeliği * Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik * Avrupa Birliği Direktifleri * T.C.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan Araç Muayenesi Kusurlar Tablosu Bu doğrultuda, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan kusurlar tablosuna göre LPG tankı altında izolasyon olmaması AK olarak değerlendirilmektedir. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön