Tüvtürk Sinir Sistemi Altüst

İkram İkram20 Ekim 18:50

Aracı muayene götürdüm muayenede sol rotum ve firen lambalarım yanmıyormuş haberim de yoktu. Bunları yaptırıp gelmem söylendi sevindim aracımdaki eksikleri buldukları için gidip ustaya yaptırdım geldim . Muayene tekrarına girdim muayene tekrarında aracım olduğu için tavan orta kısmına doğru olan lamba yanmamış diye muayenem yandı. 2 liralık bir lamba için geçirmediler. Diyorum sağ veya sol firen lambası yanmasa haklı adam diyeceğim müdürle görüştüm olmaz dedi. Durdu tabi fırçayı yedi az kalsın adamı öldürecektim.

Biz ne şartlar altında zor ser para kazanıyoruz pandemiden dolayı yok zaten 340 lira para alıyorsun. 2 liralık ampul için benim muayene mi yakıyorsun böyle adalet olur mu? İnşallah hayrını görmesinler. Sen iki liralık ampule bakacağını hava yastığı patlak mı sağlam mı firen sağlam mı emniyet kemerleri sağlam mı ona bak.

Cevaplar

Tüvtürk Logo Tüvtürk 4 hafta önce

Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Karayolları Trafik Kanunu’nun değişik 35. maddesi gereğince çıkarılmış olan Araç Muayene İstasyonlarının açılması, işletilmesi ve araç muayenesi hakkındaki yönetmeliğin 8’nci maddesinde belirtilen esaslara göre, muayenesi yapılan araçlar muayeneden geçemedikleri taktirde, kendilerine tanınan 1 aylık süre içinde aynı il içerisinde sabit bir muayene istasyonuna gelerek muayene tekrarını yaptırmak zorundadırlar. Bu süre içinde gelinen ikinci muayene, muayene tekrarı olarak sayılacağından ücret tahsil edilmeyecektir. Muayene tekrar işleminde var olan Emniyetsiz, Ağır ve Hafif kusurlar tekrar kontrol edilmekte olup, Ağır ve Emniyetsiz kusurlardan bir tanesinin dahi giderilmediği görülmesi halinde araç muayenesi olumsuz sonuçlanmaktadır. Dolayısıyla muayene tekrarından da kalan araçlar için ücret ödenerek yeniden muayene işlemleri başlatılmalıdır. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler