Tüvtürk ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Tüvtürk Muayeneden Geçmeyen Araç

5.120görüntüleme
A.riza
A.riza 24 Kasım 2020 18:03

İvedik Şubesi'nde ilk muayeneye gittiğimde ön arka lastik aşınması aynı olmadığı, rotil hatalı tamirat olduğu, itme-rol kolları uygun monte edilmemiş, sinyal camı hasarlı olduğu, dikiz aynası hasarlı, olan arka emniyet kemeri kilitleri. Yok gibi ağır ve hafif kusur dolayısıyla ikinci randevuya kaldım. İkinci randevuda yine aynı nedenlerle muayeneden kaldım. 

Lastikleri değiştirdiğim, on takım rotil, itme kollarını ve aks tamirlerini yaptırdığım halde muayeneden kaldım. Muayeneyi yapan aracı kontrol etmeden kasıtlı olarak muayeneyi yakmıştır. Böyle çalışan elemanlar güvenilir bir marka olan Tüvtürk e olan güvenin zedelenmesine sebep olmaktadır. Bir daha muayene ücretini ödeyip geçerim ama Tüvtürk Markasına verilen zararı siz nasıl giderirsiniz bilemem. Ayrıca vereceğim 2. Ücreti helal etmiyorum.

Gelişme
Gelişme

27 Kasım 2020 17:49

16 Kasım tarihinde Tüvtürk İvedik ten randevu aldım. Araç muayeneden rot yanlış montaj, arka koltuk emniyet kilitleri yok, lastikler aynı oranda aşınmamış vb... Ağır ve hafif kusur ile muayene tekrarına kaldı m. Aracınağır kusurlu yerleri tamir ettirerek 24; Kasım da tekrar muayeneye geldim. Fakat yönetmeliğe uygun değil diyerek muayene ücretini yaktılar. Tekrar aracı tamir ettirerek 2 gün sonra 26 Kasım a randevu aldım muayene tarihi geçmiş denilerek gecikme bedeli ile birlikte 358.00 Tl. Ücreti tekrar ödettiler. Muayene sonunda Arabamda olmayan stepne ile ilgili olarak stepne bağlantısı uygun değil, iki gün önceki far ayarı normalken iki gün sonra uzun huzmeli far ayarı hatalı, lastikleri yeni değiştirdiğim halde lastik profil derinliği tek taraflı aşınmış gibi hayali toplam 16 hafif kusurla aracım toplamda 700 lira ücretle muayeneden geçti. Güvenilir bir marka sandığım Tüvtürk sınıfta kaldı. Yazık ve yuh size Tüvtürk.

Tüvtürk Logo
Tüvtürk11 Aralık 2020 16:07

Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Karayolları Trafik Kanunu’nun değişik 35. maddesi gereğince çıkarılmış olan Araç Muayene İstasyonlarının açılması, işletilmesi ve araç muayenesi hakkındaki yönetmeliğin 8’nci maddesinde belirtilen esaslara göre, muayenesi yapılan araçlar muayeneden geçemedikleri taktirde, kendilerine tanınan 1 aylık süre içinde aynı il içerisinde sabit bir muayene istasyonuna gelerek muayene tekrarını yaptırmak zorundadırlar. Bu süre içinde gelinen ikinci muayene, muayene tekrarı olarak sayılacağından ücret tahsil edilmeyecektir. Muayene tekrar işleminde var olan Emniyetsiz, Ağır ve Hafif kusurlar tekrar kontrol edilmekte olup, Ağır ve Emniyetsiz kusurlardan bir tanesinin dahi giderilmediği görülmesi halinde araç muayenesi olumsuz sonuçlanmaktadır. Dolayısıyla muayene tekrarından da kalan araçlar için ücret ödenerek yeniden muayene işlemleri başlatılmalıdır. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler