20 Mart 2013 #1695296

Tüvturk Muayeneden Geçemedim!

2006 model Kia Picanto aracımız ile cumartesi günü randevumuzu alıp muayeneye gittik. Aracımız orjinal 56. 000 km de hiçbir yeriyle oynanmamış fabrikadan çıktığı gibi kullanılan bir araçtır. Fakat muayeneden aracımızda 4 emniyet kemeri olduğu için kaldı. Sebep ise 5 emniyet kemerli istenmesidir.


Yani kısacası aracımınızın orjinalliğini bozup 5 çi bir kemer taktirmamız gerekiyormuş ki muayeneden geçsin. Ben buna bir anlam veremedim sanayi sanayi dolaşıp yapma bozma orjinal olmayan güvenliği tehlikeye atacak bir kemer taktirip mi aracımızı kullanacağız yoksa orjinal şekilde mi ? İşimizi gücümüzü bırakıp bunlar ile mi uğraşacağız Allah aşkına.

Aykut 351 Okunma

Cevaplar

  • Tüvtürk Temsilcisi20 Mart 2013

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. T.C.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kusurlar tablosu her yıl güncellenmektedir. Bu nedenle birebir kusur karşılığı kusurlar tablosunda bulunmayan kusurlar verilememektedir. Bu nedenle ilk muayeneye geldiğinizde koltuk sayısı ile ilgili her hangi bir kayıt söz konusu olmamıştır. Ayrıca, trafik ve tescil belgelerinde bir dönem koltuk sayısı ile ilgili olarak bazı tescil kuruluşları koltuk sayılarını yazarken sürücü dahil yazmışlar, bazıları ise sürücü hariç yazmışlardır. Bu nedenle de zaman zaman belirsizlikler ortaya çıkmıştır. T.C. Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan Kusurlar Tablosuna http://www.ubak.gov.tr/BLSM_WIYS/KUGM/tr/HTML/html_sol_menu/20091006_133430_2769_1_64.html linkinden ulaşabilirsiniz. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTURK A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön