01 Mayıs 2013
#1772557

Tüvturk Muayene Yaptığım Araç!

Bugün saat 15. 40 ta 31 S* 8** plakalı aracımı Hatay Samandağ'ında gezici araç muayenesinde muayenesini yaptırdım. Aracıma lpg tadilat yaptırıp öyle muayeneye götürdüm. Mesleğim gereği trafik işlemlerinden haberdarım. (Samandağ şoförler oda'sının genel sekreteriyim) Aracımın trafik belgesinde muayene hanesi yeri olmasına rağmen araç muayene teknisyeni aracın muayene pulunu ruhsata işlemesi gerekirken araç muayene raporuna yapıştırmıştır.


Zararım 89 Tl'dir. Araç muayene görevlisine durumu söyledim bana bu ruhsatında değişeceğini söyledi, oysa trafik tescil memuru aksini söyledi. Bu durumun izah edilmesi için çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Mali Mali 414 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Tüvtürk Temsilcisi17 Temmuz 2013

    Sayın Müşterimiz Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Araç muayenelerinde TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında aşağıdaki yönetmelik ve uygulamalara göre muayene hizmeti verildiğini belirtmek isteriz: * Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik * 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu * Karayolları Trafik Yönetmeliği * Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik * Avrupa Birliği Direktifleri * T.C.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan Araç Muayenesi Kusurlar Tablosu Araca LPG tadilatı yapıldığında ruhsatta yazan AYA değeri değişiyor ise ruhsatın yenilenmesi gerekmektedir. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları