15 Aralık 2017
#9906018

Tüvtürk Mimarsinan LPG Borusu Plastik Kelepçesi

Tüvtürk Mimarsinan 34GN7968 plakalı aracımı 11.12.17 tarihinde "LPG borusunda cırt kelepçe takılı, plastik vidalı kelepçe olmalı" diyerek aracı ağır kusurlu olarak muayeneden bıraktı. 12.12.17 tarihinde BRC Kağıthane servisine götürdüm aracı lifte kaldırdı ve "plastik kelepçelerin zaten takılı olduğunu, cırt kelepçe olmadığını" söyledi. Kendimde kontrolünü yaptım. Servisteki teknisyen sıfır kelepçe gösterdi benim arabaya takılı olan ile ile aynıydı. 15.12.17 tarihinde tekrar Mimarsinan Tüvtürk'e muayene tekrarına gittim. Araca baktılar ve hiçbir şey yaptırmadım aracı muayeneden geçirdiler. Muayeneyi yapan teknisyen T** G** (94**) isimli teknisyendir. Yetkili birini istedim. Osman isminde amir yardımcısı geldi. Kaba, Saba laftan anlamayan birisi. Bana bir yanlışlık oldu diyeceklerine. Neredeyse beni suçlayacaklardı. Nereden bilebiliriz belki yaptırdınız vs. 1 günümü yediler.

Münir Münir 17.799 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Münir16 Aralık 2017

    bu mu cevap?! Ben ne yazmışım siz ne yazmışsınız. Standart yazıyı yapıştırmışsınız. Mantık aynı demek ki. Şikayet no.: 9882381 numaralı biriside aynı benzer sorunu yaşamış. Bir araştırında personelinize eğitim verin. İnsanlar parası ile rezil oluyor. bir de özür dileyeceklerine üste çıkmaya çalışıyorlar.

  • Tüvtürk Temsilcisi16 Aralık 2017

    Sayın Müşterimiz, TSE ECE R67 regülasyonu LPG yönetmeliğine göre LPG borularına izolasyon değil, boruların açıkta yerleşimi gerekli olup, LPG’li araçlar için genel kurallar aşağıda yer almaktadır. Genel Kurallar:  LPG Yakıt sistemi tamamen sızdırmaz olmalıdır.  LPG Yakıt sisteminin tüm üniteleri doğru ve güvenli bir şekilde çalışmalıdır.  Montajı aracın çalışma şartlarında (yük indirme ve yükleme, hareketli parçalar, çarpışmalar) oluşabilecek hasarlardan en az etkilenecek şekilde yapılmalıdır.  Tüm ünitelerin ayrı ayrı tip onayları olmalıdır.  LPG yakıt sisteminin çalışmasını olumsuz yönde etkileyecek hiç bir donanım bulunmamalıdır.  Tüm bağlantı ve üniteler egzoz ve ısı kaynaklarından en az 10 cm uzakta olmalıdır. Isı izolasyonu yapılması halinde mesafe daha az olabilir.  Elektrik tesisatı ile araç gövdesi arasında izolasyon olmalıdır. Yakıt Tankı:  LPG yakıt deposunun bulunduğu alanda, araç tabanında en az net 450 mm2(boru, tesisat vb. ekipmanların kapladığı alan hariç) havalandırma açıklığı olmalıdır.  Tankın üzerindeki, bağlantı noktalarında yer alan parçaları koruyan ve sızıntı olması durumunda gazın sadece havalandırma açıklığından çıkmasına izin veren sızdırmaz muhafaza bulunmalıdır.  Tank bir sehpa ile ve silindirik olanlarda en az iki adet olmak üzere bağlama kayışı ile tank, araç şasisi ve kayışlar arasına izolasyon kullanılarak tam olarak sabitlenmelidir.  Sıvı gaz seviye göstergesi bulunmalıdır.  Yakıt pompasının elektrik tesisatı ile tank arasında izolasyon olmalıdır. İletmiş olduğunuz konular titizlikle araştırılarak gerek personelimiz gerekse operasyonel süreçlerin iyileştirilmesi için uygun aksiyonlar alınacaktır. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları